30.4.2022 - 5. kolo Extraligy mužů: TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - MNK mobilprovás Modřice 1:6

K utkání v Čelákovicích jsme odcestovali bez Jana Hanuse. Naopak do sestavy se vrátil Jakub Pospíšil a poprvé s námi letos nastoupil fluktuant Jan Pavelka.

V duelu prvních dvojic jsme hned na začátku prvního setu domácím odskočili a s přehledem jsme náskok drželi. Ve druhé sadě se sice domácí zlepšili a hráli vyrovnanou partii, ale přece jen jsme v mírném vedení byli neustále my a za stavu 9:9 poslal domácí Flekač svůj smečovaný servis do autu – 0:1. Zápas druhých dvojic nám na začátku tak dobře nevyšel a pustili jsme domácí do dvoubodového vedení. V průběhu jsme ovšem dotáhli a za stavu 8:8 oba naši hráči prokázali svou zkušenost. Ve druhé sadě už jsme byli jednoznačně lepší – 0:2. V souboji prvních trojic byli v úvodní sadě domácí o malinko lepší a o dva míče nás přetlačili. Ve druhém setu jsme se výrazně zlepšili v obraně a čelákovickou sestavu přehráli. V sadě rozhodující se hned na úvod odehrála dlouhá výměna, kterou jsme zvládli a byli po celou dobu třetího dějství ve vedení, které jsme uhájili – 0:3. Druhý duel trojic jsme měli po celou dobu pod kontrolou a domácí jsme k ničemu moc nepustili – 0:4. Vloženou dvojku jsme nezačali dobře a brzy jsme po svých chybách prohrávali 5:0. Pak jsme se zlepšili, Pavelka několikrát velmi dobře zapracoval na bloku a postupem času jsme se dotáhli. V závěru ovšem zase přišly chyby a první set brala sestava Spartaku. Ve druhé sadě šel náš výkon nahoru a celkem v klidu jsme srovnali. V rozhodujícím setu se došlo na devítky a při dlouhé výměně, kdy šel míč asi třikrát přes síť, poslal domácí Šafr svůj kraťas pouze do pásky – 0:5. V singlu při absenci Hanuse nastoupil na naší straně Višvader. Na domácí singlovou hvězdu Kolenského ale neměl – 1:5. V první odvetě trojic s námi dokázali domácí držet krok pouze v první polovině úvodní sady. Pak jsme předvedli výbornou obranu, dovedli set k vítězství a ve druhém jsme čelákovickou trojku úplně rozložili – 1:6.