23.4.2022 - 4. kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice - NK AUSTIN Vsetín 6:2

Do moravského derby jsme nastoupili i s přítomným kapitánem Pospíšilem na lavičce, kterého jsme ještě pošetřili. To hosty trápí obrovská marodka a tak přijeli s hodně mladým týmem. Někteří jeho hráči museli ráno odehrát utkání rezerv obou týmů v 1. lize. Využili jsme rizikového období a přesunuli utkání do haly.

V zápase prvních dvojic se hrálo poměrně vyrovnaně, obě sady jsme těsně vyhrály – 1:0.
V duelu druhých dvojic jsme byli v obou sadách o malinko lepší a připsali jsme druhý bod v utkání – 2:0.
Ani v zápase prvních trojic se hosté nezmohli na nějaký větší odpor a zhruba po hodině utkání byl stav 3:0.
Když jsme vyhráli poměrně snadno první sadu druhého duelu trojic, zdálo se, že bude vše jednoznačné. Ale opak byl pravdou. Hosté změnili způsob obrany, začali se více prosazovat na útoku a čtvrtý duel v utkání otočili ve svůj prospěch – 3:1.
V zápase vložených dvojic jsme dlouho nemohli najít recept na hostující formaci. Ve druhém setu se nám to nakonec povedlo a dokázali jsme srovnat. V rozhodující sadě jsme ale zase svůj útok několikrát neproměnili a hosté toho zkušeně využili – 3:2.
V singlu nezačal letos dosud neporažený Jan Hanus dobře a po několika svých chybách prohrával 2:5. Po oddechovém čase začal předvádět svůj letošní obvyklý výkon a pohodlně si došel pro vítězství v prvním setu. Ve druhém dějství se hrálo vyrovnaně do stavu 6:6. Pak opět náš hráč převzal otěže a přinesl čtvrtý bod – 4:2.
Naše první trojka fungovala v tomhle utkání spolehlivě i ve svém druhém duelu nepřipustila žádné drama – 5:2.
V posledním zápase trojic jsme v první sadě povolili hostům pouze čtyři míče. Ve druhém setu Valaši vystřídali, dokázali s námi držet krok až do devítek, při nichž se odehrála dlouhá výměna, kterou zakončil hostující hrající trenér Gebel smečí do autu – 6:2.