14.5. - 8.kolo 1.Liga mužů: MNK mobilprovás Modřice B - TJ Pankrác 5:5

K dalšímu utkání sezóny jsme nastoupili prakticky v plné sestavě. Kvůli školním povinnostem nemohl hrát jen Tomáš Brenner. Dále s námi utkání neodehrál Quido Boleloucký nebo Michal Svoboda, kteří hráli za A - tým. Na rozdíl od prvního společného střetnutí, kdy byly venku mínusové teploty a sněžení nás dnes čekaly letní podmínky. Po zkušenostech z utkání proti Českému Brodu již všichni byli vybaveni krémem na opalování!
Do zápasu prvních dvojic nastoupil Pavelka, Burian. Avšak papírové předpoklady byly spíše na naší straně, tak jsme ve dvou setech poměrně jednoznačně prohráli. 0:1 S cílem vyrovnat nastoupila do zápasu druhých dvojic zkušená sestava Halva s Novotným. Naši borci celý zápas prokazovali svoje kvality a po úspěšné koncovce druhého setu nám připsali první bod v utkání. 1:1 První trojice nastoupila v ověřeném složení Bartoš, Pavelka, Novotný. První i druhou sadu naši borci zvládli výborně. Hráli jsme zodpovědně, trpělivě a perfektně dodržovali nastavenou taktiku. 2:1 Burian, Konupka a Spousta nastoupili proti sestavě hostů Putík, Hartmanec, Novák. Začátek prvního setu dopadl na výbornou a vedli jsme 4:1. Než jsme se stačili vzpamatovat bylo to 4:5. Bohužel všechny body byly zásluhou našich chyb. Druhý set byl jasně v naší režii. Ve třetím setu se podařilo několikrát obětavě chytit v obraně a připsat tak další důležitý bod tohoto utkání. 3:1. Do vložené dvojice nastoupila ivanovická sestava Šamalík, Gurtler a v průběhu prvního setu jsme se potýkali s problémy s útokem hostí, aniž by byl nějak dokonalý. Na všech míčích jsme byli, jenom se nám je nedařilo zkrotit a prodat. Naštěstí jsme ještě v prvním setu chytili provozní teplotu, což jsme si přenesli i do druhého setu a vedli jsme již 4:1 Do zápasu jednotlivců nastoupil Burian vs. Závorka. Jejich první utkání rozhodoval až poslední možný míč, proto jsme věděli že tohle utkání rozhodně nebude jednoduché. První set byl sice v režii Buriana, nicméně ve druhém setu David ztratil náskok a následně i koncovku druhého setu. Rozhodnout se muselo až ve zkráceném setu, kde si hostující Závorka vybudoval náskok a ten udržel do konce. 4:2. První odvetná trojice ve složení Novotný, Pavelka a Bartoš nastoupila proti Putíkově formaci. Smůla, chyby a nepřesnosti, takhle bych charakterizoval první set tohoto utkání. Ve druhém setu za stavu 3:3 střídal Halva za Pavelku a tento zápas se podařil dostat do zkrácené sady. Tam ale jsme ale bohužel v koncovce dvakrát zkazili svůj útok a utkání ztratili. 4:3 Druhá odvetná trojice byla bohužel opět plná chyb a nepřesností, opět jsme ztratili náskok v prvním setu, a tak jsme zvolili střídání Burian – Gurtler. Tomáš hrál skvěle a nasazením a přesnou hrou jsme se dostali na koncovku 9:9, kdy ale Závorka zahrál nechytatelný útok podél Konůpkova bloku. 4:4. S cílem přidat 5 bod utkání nastoupili na hřiště Pavelka a Burian. Naše elitní sestava v prvním setu prohrávala 7:4. Následoval time-out a najednou jako mávnutím čarovného proutku jsme první set vyhráli 7:10, neuvěřitelné. Druhý set jsme stejným poměrem ztratili, kdy nám udělal velký problém dlouhý blok střídajícího Krále, který naše borce čtyřikrát za sebou zavřel. Ve třetím setu jsme ale zvládli nejtěsnější koncovku 9:9 a tohle utrápené utkání jsme vyhráli. 5:4. S velkým nasazením vlétla na hřiště dvojice Halva, Novotný a vyhrála první set 10:6. Avšak druhý a třetí set jsme ztratili v poměru 10:8 a tento dlouhý a z naší strany utrápený zápas skončil stejně jako první vzájemné střetnutí remízou. 5:5.