1. Liga - F3: TJ Plazy - MNK mobilprovás Modřice 5:3

Na rozhodující třetí zápas finále jsme odcestovali v 10 lidech do dalekých Plazů. Utkání se odehrálo v podzimním počasí a možná by tomuto rozhodujícímu klání slušelo více prostředí tělocvičny. Ze základní sestavy chyběl pouze kapitán Lukáš Novotný.

První dvojice Boleloucký, Konupka nastoupila proti elitní sestavě hostů Bartoš, Šimáně. První set byl velice vyrovnaný. Za stavu 9:9 jsme se domluvili na obraně, chytili jsme soupeřův útok, který měli oba naši hráči. Z těžké situace pramenila horší nahrávka na soupeřovu polovinu, kterou hosté hned potrestali, a tak jsme bohužel první set prohráli nejtěsněji 10:9. Ve druhém setu se nám ovšem nepodařilo navázat na proměňování útoků z prvního setu a prohráli jsme 10:5. - 1:0. Druhá dvojice ve složení Burian, Pavelka měla být jasnou záležitostí v náš prospěch. Opak byl ale pravdou. Naše sestava se trápila jako asi nikdy v sezóně. Nově složená dvojice soupeře Zelba, Mareček nás přehrála a zajistila si zisk prvního setu. Kdy se nám nedařilo ve všech herních činnostech. Ve druhém setu jsme díky zlepšené obraně v koncovce udrželi pevnější nervy a šlo se do prvního zkráceného setu tohoto zápasu. Došlo až na stav 9:9 kdy Mareček proměnil svůj útok. Začátek utkání se tedy nevyvíjel podle našich představ a prohráli jsme obě první dvojice. – 2:0. První trojice Konupka, Burian, Štěpánek začala dobře. Od začátku držela se soupeřem krok, ale bohužel jsme nezvládli koncovku hlavně díky skvělé hře Šimáněho na útoku. Ve druhém setu jsme nedokázali ideálně přijmout, přestali jsme bodovat a prohrávali jsme 4:0. Bohužel ani střídání nepomohlo. – 3:0. Druhá trojice nastoupila v sestavě Pavelka, Bartoš, Boleloucký. V prvním setu jsme se vůbec nemohli dostat do rytmu a se soupeřem se pořád tahali o body. Za stavu 9:9 jsme nezvládli klíčovou výměnu a prohrávali 0:1 na sety. Zejména dobře hrající Zelba na útoku nám dělal velké problémy. Ve druhém setu jsme byli v koncovce šťastnější my. Ve třetím setu se nám skvěle podařil začátek a s přispěním několika chyb Zelby jsme získali první bod utkání. – 3:1. Do singlu nastoupil Burian proti Šimáněmu. V prvním setu David Burian hrál trpělivě a několika vrácenými míči z těžkých pozic a odvážnou hrou získal vedení 9:6. Vlastními chybami se ale dostal na koncovku 9:9, kde byl šťastnější David Šimáně. Ve druhém setu se Burianovi přestalo dařit a bojovně hrající Šimáně získal druhý set 10:4. – 4:1. První odvetné utkání trojic nabídlo střetnutí elitních sestav – Pavelkova vs. Šimáněho. Asi nejhezčí utkání dne. Velké množství dlouhých výměn, bojovnost na obou stranách a parádní nohejbal. První set putoval nejtěsnějším rozdílem na stranu domácích, druhý jsme stejně vyhráli my. Ve třetím setu jsme byli šťastnější a vyhráli jsme opět 10:9. Skvěle v tomto zápase zahrál Honza Bartoš, který odehrál za mě nejlepší utkání sezóny. – 4:2. Do druhé odvetné trojice nastoupil od začátku Brenner místo Konupky. Brenner hrál zodpovědně a efektivně. Hrálo se velice vyrovnané utkání, kdy rozhodlo zejména střídání Konupky v koncovce setu. Změnou bloku a systému hry se nám podařilo získat koncovku prvního setu. Druhý set se nám ale vůbec nepovedl hlavně kvůli vysoké kazivosti na útoku. Do třetího setu šel opět Konupka a svojí zkušeností získal společně s kluky koncovku třetího setu. – 4:3. První odvetná dvojice bylo střetnutím sestav Pavelka, Burian vs. Šimáně, Bartoš. Bohužel se nám tohle utkání vůbec nedařilo a soupeř měl po celý první set náskok, který dotáhl do konce. Ve druhém setu se obraz hry příliš nezměnil a ani střídání Pavelka – Gurtler nepomohla. – 5:3.