1. Liga - F2: MNK mobilprovás Modřice "B" - TJ Plazy 5:2

K odvetnému finálovému utkání 1. ligy jsme nastoupili s ohledem na chladné podzimní počasí již v nové městské hale, a to v kompletní sestavě 11 borců. Našim cílem bylo udržet domácí neporazitelnost trvající celou letošní sezónu a po prvním nevydařené prohraném finálovém utkání tak vrátit finálovou sérii zpět do dalekých Plazů.

Do zápasu prvních dvojic nastoupilo elitní duo ve složení Burian, Pavelka. První sadu zápasu provázela z obou stran poměrně vysoká chybovost a rozhodnout se muselo až za devítek, kdy byla šťastnější právě naše dvojice. Druhý set byl z naší strany velice vydařený a oba naši hráči hráli ve velké pohodě, zatímco hostům se nic nedařilo a pokračovali ve vysoké chybovosti i po střídání Havránka. V důsledku toho skóre dospělo až do stavu 9:1. Naši borci sice ještě dovolili hostům snížit na 9:6, ale poté zápas úspěšně zakončili a připsali tak první bod v utkání. 1:0 S jasným cílem zvýšit na 2:0 nastoupil do zápasu druhých dvojic Konupka s Novotným. Oba sety měly podobný průběh, když si naši hráči nemohli poradit s kvalitní obranou hostů. Nepomohlo ani střídání Brennera za Konupku v druhém setu a hosté tak srovnali skóre v utkání na 1:1. Do zápasu prvních trojic nastoupila sestava v čele s Pavelkou doplněným jezdci Bartošem a Bolelouckým. Začátek první sady úplně neodpovídal našim představám, přišlo poměrně dost chyb a ve spojení s dobře blokujícím Zelbou na druhé straně sítě bylo založeno na problém. Novotný vystřídal na hřišti Bolelouckého a tato změna nakopla naši sestavu, kdy se jí podařilo se stáhnout náskok hostů a dotáhnout první set až na stav 9:9. Za tohoto stavu mělo naše trio i trochu štěstí, když Zelbův útok přes střed skončil malý kousek v zámezí. Druhý set byl z naší strany mnohem kvalitnější a stav utkání byl tak zvýšen na 2:1. Druhá trojice nastoupila ve složení Burian, Konupka a Spousta. První sada nebyla z naší strany vůbec vydařená, oplývala velkým množstvím nevynucených chyb a nepřesností, přičemž nepomohlo ani střídání Brennera místo Konupky. Druhý set byl z naší strany o trošičku lepší, ale pořád to nestačilo na výborně hrající trojici hostů, která tak opět srovnala stav utkání na 2:2. Do zápasu jednotlivců nastoupil Burian, který má poslední dobou v této disciplíně velkou formu. To prokázal i v zápase s hostujícím Bartošem, kterému za celý zápas kvalitní hrou povolil pouze 11 bodů a opět dostal náš tým do vedení. 3:2 Zápas prvních odvetných trojic nabídl poměrně atraktivní podívanou plnou dlouhých výměn. Pavelkova trojice však díky trpělivosti, kvalitní mezihře a bezchybným útokům jak ze strany Pavelky, tak Bolelouckého dokázala dobře hrající trojici hostů přehrát v koncovkách obou setů a zvýšila tak náskok v utkání na 4:2. S vidinou možného konce utkání nastoupila do zápasu druhých trojic naše druhá trojice v pozměněném složení, kdy místo Spousty na nahrávku nastoupil Štěpánek. K vidění byl vyrovnaný a z obou stran trpělivý nohejbal a rozhodnout se tak poprvé v utkání muselo až ve zkrácené třetí sadě. V té naši hráči předvedli výborné výkony a dotáhli tak utkání do zdárného konce. 5:2

1D (Burian, Pavelka) – 1D (Budkai, Zelba / Havránek): 10:9, 10:6 (2:0) – 1:0 2D (Konupka, Novotný / Brenner) – 2D (Bartoš, Šimáně / Mareček): 7:10, 8:10 (0:2) – 1:1 1T (Bartoš, Boleloucký, Pavelka / Novotný) – 1T (Budkai, Mareček, Zelba/Havránek): 10:9, 10:4 (2:0) – 2:1
2T (Burian, Konupka, Spousta / Brenner) – 2T (Bartoš, Jeník, Šimáně): 5:10, 8:10 (0:2) – 2:2
1S (Burian) – 1S (Bartoš): 10:5, 10:6 (2:0) – 3:2
1T (Bartoš, Boleloucký, Pavelka) – 2T (Bartoš, Jeník, Šimáně): 10:7, 10:8 (2:0) – 4:2
2T (Burian, Konupka, Štěpánek) – 1T (Budkai, Mareček, Zelba): 10:8., 8:10, 10:7 – 5:2