Městský nohejbalový klub Modřice

MNK SILNICE GROUP Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Nohejbalový oddíl MNK Modřice hledá mladé adepty této krásné a původní České hry.

Hledáme také tatínky, kteří by pomohli s tréninkem a výchovou hráčů. Zajistíme případně doškolení a trenérský růst. Přivítáme také sponzoring zejména mládeže.

Hledáme žáky 7 až 10 let pro naši přípravku, případně i 10 až 14 let kteří už umí ovládat míč a mají zkušenosti třeba z fotbalu.

V případě jakéhokoliv zájmu kontaktujte naše trenéry nebo členy výboru:

gulda.petr@seznam.cz

a-stehlik@seznam.cz

Příspěvky za rok činnosti nepřevyšují 1100kč
 

 Přijďte mezi nás!!!

Tréninky začínajících.

mladší žáci do 10 let: čtvrtek 16:15-17:30

starší žáci do 14 let: Pondělí 17:00-19:00

                                 Čtvrtek 17:30-19:00

na umělé trávě v areálu základní školy Benešova - Modřice

 

Strečink pro nohejbalisty ZDE

4.3. Tělesná příprava

Ačkoliv to mnozí nohejbalisté podceňují, přesto má tělesná příprava (všeobecná i speciální) pro dosažení, další růst i udržení určité výkonnosti mimořádný význam. Ve velmi vyrovnaných zápasech a při dlouhých, náročných turnajích je zřejmé, že fyzicky dobře připravený hráč má větší šanci dosáhnout lepšího výsledku než hráč sice technický i bojovný, ale brzy unavený.

Všeobecná tělesná příprava slouží k rozvíjení základních pohybových vlastností, jako je síla, rychlost, obratnost a vytrvalost. Tyto vlastnosti se samozřejmě vylepšují i při samotné hře, ale výběrem vhodných cvičení a metod především v přípravném období je možné dosáhnout jejich výrazného zlepšení. Proto alespoň v tomto období musí trenér do tréninku zařazovat cvičení náročná na sílu, rychlost a obratnost, a řadit je tak, aby při jejich správném provádění přispívala zároveň k rozvoji vytrvalosti. Chce-li trenér věnovat část tréninku pouze rozvoji všeobecných tělesných vlastností, je výhodné využít formy kruhového tréninku nebo úvodní část tréninkové jednotky věnovat vytrvalostnímu běhu či různě dlouhým sprintům. Při jakýchkoli takovýchto cvičeních je nutné dbát na to, aby při rozvíjení jedné specifické vlastnosti nebrzdila vývoj nějaké jiné a aby byla vždy doplněna kompenzačními cvičeními.

Speciální tělesná příprava je u nohejbalisty zaměřena především na rozvoj kloubního i svalového rozsahu a statické i dynamické síly dolních končetin. Nezbytně nutným požadavkem pro tato cvičení je soustavnost a kvalita provedení, protože tyto vlastnosti se sice dlouho a velmi těžko získávají, ale poměrně snadno a rychle ztrácí. Ve speciální tělesné přípravě využíváme především cvičení uvolňovací a posilovací. Uvolňovací cvičení je vhodné zařazovat na začátku tréninku po dokonalém rozcvičení a rozehřátí celého organismu, jinak by mohlo dojít k nepříjemnému natažení či dokonce natržení svalu nebo svalového úponu. Celková doba jejich provádění není dlouhá (5-15 minut) a záleží na mnoha okolnostech, jako jsou hlavně kvalita prostředí (teplota, vítr, sychravo), věk hráčů (starší hráči se musejí rozcvičovat déle) a momentální tělesná kondice. Cvičení posilovací je možné zařazovat hned po uvolňovacích nebo i kdykoli poté v dalším průběhu tréninku před zahájením hry.

Mezi uvolňovací cvičení patří strečink, cviky dynamické (švihy a kopy nohou vpřed, do strany a dozadu) a statické (využívající váhu těla působící na kloubní pouzdro či sval) - jejich přehled a popis je možné nalézt ve všech příručkách pro gymnastiku.

Cvičení rozvíjející statickou sílu dolních končetin jsou dřepy, chůze v podřepu (kačáky), skoky z podřepu (žabáky), sedy či lehy s následným vztyčením, výskoky apod. Pro nohejbalistu jsou pak důležité i cviky posilující přímé a šikmé břišní svaly, jako jsou přednosy, sklapovačky, lehy-sedy apod. Větší pozornost je však třeba věnovat rozvoji dynamické síly především smečařské nohy, k čemuž jsou nejlepší cviky využívající gumové expandery. Ty si hráč jedním koncem připevní k noze a druhým např. k žebřinám nebo kůlu držícím síť, poodstoupí tak, aby se expander mírně napnul a v sérii provádí některé z následujících cviků:

 • smeč = hráč unoží a provede do prázdna vysoký smeč vnitřní stranou nohy - nohu nesmí zvedat šikmo nahoru do krajní polohy, nýbrž ji nejdříve zvednout a poté švihnout rovnoběžně se zemí
 • předkopy švihem ve stoje nebo v leže = hráč má mírně zanoženo a poté rychlým švihem vykopne nohu co nejvíce vpřed a do výšky - noha nesmí být v koleni skrčená, ale naopak napjatá
 • předkopy tahem ve stoje nebo v leže = hráč stojí mírně rozkročen a pomalým tahem zvedá nohu vpřed a vzhůru - noha je opět v koleni napjatá
 • kopy švihem nebo tahem do strany ve stoje nebo v leže = hráč stojí bokem k upevnění nebo leží bokem na zemi a má gumu na vzdálenější nebo volné noze
 • jednoduché kmity ve stoje nebo v leže = hráč ve stoje má nohu s gumou před tělem, v leže na zádech před tělem a provádí kolem této polohy kmitání 10-20 cm dlouhé - větší kmity nemají takový efekt jako tyto menší
 • složitější kmity ve stoje nebo v leže = hráč ve stoje má nohu s gumou před tělem, v leže na zádech před tělem a švihne nohou vpřed asi 15-20 cm, poté ji nechá klesnout zpět asi 10 cm a ihned do protipohybu švihne vpřed ještě jednou

Ze zkušeností lze doporučit série max. 3-4 cviků po 15-30 opakováních v sériích buď pouze na smečařskou nohu, nebo vždy na smečařskou, poté na nesmečařskou a znovu na smečařskou nohu.

V současných podmínkách, kdy hráči trénují po svém zaměstnání, není všeobecná i speciální příprava příliš populární a hráči raději trénují údery či pouze hrají. Záleží však na osobnosti trenéra, aby hráče dovedl o užitečnosti těchto cvičení přesvědčit a do tréninku je zařazoval tak, aby byla proložena nějakou zábavnější činností.

 

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

kalendář jmen

► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Rozlosování ligových soutěží 2019 §

 

 

Oddíl postranní lišty

Nadcházející události

  Oddíl postranní lišty

  Kalendář akcí
  << září 2019 >>
  PoÚtStČtSoNe
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30      

  Oddíl postranní lišty

  Podporují nás

           Generální sponzor:

              Hlavní sponzor:

                    Sponzoři:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Oddíl postranní lišty

  Anketa
  Líbí se vám oficiální stránky MNK Modřice?

  Oddíl postranní lišty

  Vyhledávání

  Patička stránky

  Buďte ONLINE!