Městský nohejbalový klub Modřice

ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

NK CLIMAX Vsetín B - MNK Modřice B 2:5

Třetí zápas finálové série a zápas tak říkajíc o všechno nás čekal v sobotu ve Vsetíně. Čekalo nás překvapivě vlídné počasí, když teploměr ukazoval 12 stupňu a i přes poměrně větrné počasí v úvodu utkání a výrazné intervence domácích přesunout zápas do haly se hrálo venku.

Na domácí první dvojici Mikulu s Kurkou jsme nasadili naši nově složenou dvojici z minulého týdne, která dle Tomášových slov spolu nikdy nehrála, ale měla spolu hrát vždycky Lukáše a Tomáše Guldu. V úvodu jsme soupeře několikrát chytili, ale silný vítr nám znemožnil přípravu útoku a domácí šli do dvoubodového vedení. Postupně se naše hra zlepšovala a našli jsme i způsob jak se vypořádat se silným větrem. Několikrát jsme chytili a Tomáš na útoku byl neomylný. Do koncovky jsme si vybudovali luxusní tříbodový náskok, a i když jsme dvakrát neproměnili, za devítek se Tomáš nemýlil. Druhé set jsme měli i lepší stranu a vše se vyvíjelo podle představ, dobrou obranou jsme si vyrobili několika bodový náskok, který jsme udržovali až do samotné koncovky. Domácí zareagovali střídáním Kurky za Hyžáka a tento tah se jim vyplatil. Náš zbytečný respekt z Mikulovýho bloku a špatné nahrávky Lukáše byly hlavními důvody, že domácí srovnali až na 9:9. Za tohoto stavu jsme dokázali chytit, Tomášova dobíhaná smeč letěla do volného prostoru, ale o pár centimetru minula hřiště. Do třetího setu už jsme vstoupili koncentrovaně a vyvarovali jsme se zbytečných chyb. Třetí set jsme jasně získali. Do druhé dvojice jsme poslali Honzu s Milanem. Oba dva sety byly jasně v naší režii. Domácí se spoléhali na razantní údery, které Honza s Milanem bez problému pochytali.  Na útoku se klukům taky dařilo, a i když se domácí snažili ještě zvrátit průběh střídáním  Vichtory za Olšáka, Honza s Milanem domácím nedali sebemenší šanci na zvrat. Vzhledem k průběhu jsme se rozhodli nasadit naši lepší trojici na první domácí trojici.  Prvně jsme nechtěli, aby nám Milan v chladnějším počasí vychladl a pokud by jsme teď dokázali porazit první domácí trojici, mohlo by to celý průběh definitivně zlomit.  První set šel byl podle předpokladu.  Úvod byl vyrovnaný, když nás hlavně brzdila příprava útoku. Postupně jsme i tento nešvar odladili a domácí trojici jsme hlavně díky pestrosti Milanových útoků přehráli. Druhý set začal špatně, špatný příjem a vlastně celá útočná hra nás odsoudila k čtyřbodové ztrátě. Po tajmu se kluci vrátili ke hře z prvního setu, ale velkou ztrátu už smazat nedokázali. Třetí set byl naprosto vyrovnanou záležitostí a musel rozhodovat poslední možný míč, který po velké bitvě ukořistili domácí. Vrátit zpět dvoubodové vedení jsme vyslali Tomáše G. Lukáše a Zdenka.  V úvodu nám domácí odskočili, když nám to vzadu několikrát trošku zbytečně přeskočilo nohu.  Pak jsme zase chvilku tahali za provaz my a na domácí se dotáhli hlavně zlepšenou obranou. Takto jsme se bodově přetahovali až do stavu 9:9. Soupeře jsme chytili přímo pod blok domácího blokaře, a i když Zdenek ještě míč vytáhl, Tomášovo překopnutí letělo do autu. Druhý set jsme spíše bojovali s domácími fanoušky než se soupeřem a prakticky ho soupeři darovali. Čekal nás opět pověstný singl, a jestli jsme ho někdy potřebovali v této sérii vyhrát, tak to bylo právě teď.  Honza byl pod velkým tlakem, ale věřili jsme, že má lepší formu než domácí hráč a tento zápas dokáže zvládnout. Mikula začal ve velkém stylu přímým bodem z podání. Honza měl standardně pomalejší rozjezd a dovolil Mikulovi tříbodový náskok. S postupem hry se Honza začal rozjíždět a svojí nátlakovou hrou nutil domácího hráče k chybám. Sám se vlastních chyb vyvaroval a prakticky nedal domácímu hráči šanci. Druhý set Honza zaspal a Mikula hlavně zlepšeným servisem pořádně zatápěl. Honza se stále nemohl srovnat s razantním servisem a domácí singlista si vybojoval čtyřbodový náskok. Zlomový bod byl zkažený servis domácího borce, který honzu opět nastartoval a byl to on, kdo nízkým a umístěným servisem dělal soupeři problémy. Honza přestal kazit a opět agresivní a útočnou hrou Mikulu zatlačil. Ten opět začal kazit a Honza nejen že soupeře dotáhl, ale dokonce set otočil a nakonec v poklidu vyhrál 10:7. Strašně důležité vítězství a opět se vedení překlopilo na naší stranu 2:3. Do odvetné trojice jsme tentokrát nastoupili s Tomášem, Tomášem a Lukášem. Tentokrát se nám dařilo v obraně a na útoku jsme bodovali téměř ze všeho. S domácími jsme drželi krok a až do stavu 7:7 jsme byli stále o jeden bodík nahoře. I když Lukášuv zkažený příjem poslal domácí do vedení, výbornou obranou a v neposlední řadě výborným Tomášovým blokem jsme průběh otočili a získali první set. Druhý set byl z naší strany výborně odehraný a domácí se nebyli schopni proti naší obraně vůbec prosadit. Bodovali jsme snad úplně ze všeho a domácím jsme dovolili jen 5 bodů. Do druhé odvetné trojice jsme nasadili Kubu, Milana, Davida a střídajícího Honzu. Od úvodu jsme prohrávali, protože jsme si opět nedokázali poradit s útokem Nezvala. Až v polovině setu jsme se trochu vzchopili, zlepšili jsme obranou hru a začali náskok domácích likvidovat. V koncovce jsme pak prokázali lepší nervy a set získali pro sebe. Druhý set jsme opět měli pomalý nástup a domácí nechali odskočit až na 4 body.  Postupně jsme hru srovnali, ale náskok se nám stále nedařilo snížit. Za stavu 9:6 pro domácí jsme už byli smíření s třetím setem. Domácí s pocitem jistého vítězství vystřídali a nám se i se štěstím podařilo snížit na 9:8. Na domácí padla deka a ve vyrovnané výměně zakončili do sítě. 9:9 a další dlouhá výměna, kterou domácí zakončili do autu, znamenala obrovskou radost na naší straně a vítězství v celé sérii 2:1.

Slovo trenéra LUKÁŠE NOVOTNÉHO: "Zápas se hrál opět v těžkých podmínkách, kdy hlavně v první polovině foukal velmi silný vítr. Po dobrém začátku jsme vedli 2:0 a mohli zápas zlomit ve trojicích. První trojici jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem a druhou nechali domácí srovnat. Singl byl ovšem v play off naše parádní disciplína a i tentokrát jsme jím zlomili celý zápas v náš prospěch. Klukům moc děkuji za celou sezónu a hlavně za celé play off. Vyhrát druhou ligu se čtyřmi dorostenci a čtyřmi hráči do jednadvaceti let považuji za velký úspěch a příslib do budoucna!!!"