TJ Sokol Zbečník - MNK SDS Exmost Modřice 4:3

Ve třetím kole BDL sk. B jsme zavítali do Zbečníku v klasické sestavě a čekali jsme těžké utkání s kvalitním soupeřem. Panovalo velmi nepříjemné počasí s teplotou pod deset stupňů a bylo by příště rozumnější přesunout utkání do haly.

1D -1D Kábrt, Zelba - Hanus, Svoboda (10:5,10:9)

V prvním setu jsme nebyli schopni chytat útoky domácí sestavy a především Zelba jistě bodoval. V druhém setu jsme změnili servis a Zelba měl problémy s nahrávkou na Kábrta a vypadalo to, že nás třetí set nemine. Bohužel vedení o 4 míče dokázala domácí dvojice stáhnout a za devítek rozhodla. 1:0

2D-2D Pohl, Šimek - Boleloucký, Bartoš (10:7,4:10,10:9)

Zápas naše dvojice začala vlažně a rychle prohrávala o tři míče. Příjem byl největší slabinou a tím pádem slabé zakončení nemohlo zvrátit vývoj. Co se nepovedlo v první setu, tak se povedlo v druhém. Naprosto bezchybný výkon a šlo se do zkráceného setu. Za devítek jsme dvakrát chytli, ale bohužel jsme zůstali s přijmem u podávací čáry a domácí trestali. 2:0

1T-1T Pohl, Kábrt, Zelba - Bartoš, Svoboda, Hanus (6:10,10:6,10:8)

Naše trojice nastoupila s Bartošem na nahrávce a v prvním setu kraloval Hanus na útoku i v poli. V druhém setu jsme si nedokázali poradit s útokem Zelby, především Svoboda nebyl ve své kůži ani v poli ani na bloku. Zkrácený set byl vyrovnaný do osmiček, jenže domácí měli pevnější nervy. 3:0

1S – 1S Kábrt - Hanus (8:10,10:9,9:10)

Honza Hanus nastupoval k zápasu singlu jako neporažený a s výhrou z druhé ligy proti Kábrtovi velmi sebejistý. První set taky tak vypadal, ikdyž na konci se Kábrt dotahoval leč marně. V druhém setu Honza prohospodařil vedení 6:9 a šlo se do tie breaku. Kábrt znovu prohrával o tři míče a vítězství bylo na dosah, jenže domácí singlista bojoval ze všech sil a i po několika skoro zázračných míčích srovnal na 9:9. Poslední slovo měl ale Hanus a poprvé jsme vyhráli devítky. 3:1

2T-2T Pohl, Pošepný, Šimek - Boleloucký, Svoboda, Hanus (8:10,10:9,8:10)

Trenér domácích překvapivě nepostavil do druhé trojky ani Kábrta a ani Zelbu. Nabádal jsem hráče k nepodcenění, ale přesně k tomu došlo. Šťastně vyhraný první set byl pouze varování. Druhý set byl hrou na nervy a tolik chyb v poli proti nepříliš razantnímu útoku domácího smečaře není vidět každý den. Ve zkráceném setu jsme raději opět postavili blok a Hanuse do pole na stranu leváka a i s přispěním dvou chyb domácích na nahrávce snížili stav utkání. 3:2

1D-2D Zelba, Polák (Kábrt) – Boleloucký, Bartoš (8:10,10:8,10:6)

Překvapení v sestavě domácích pokračovalo v odvetné dvojici a Zelba s Polákem ztratili první set. Do druhého setu poslal trenér domácích Kábrta a karta se obrátila. Třetí set byl plně v režii domácí nejlepší sestavy. 4:2

2D-1D Pohl, Pošepný – Hanus, Svoboda (6:10,6:10)

V posledním zápase se utkání jen dohrávalo a naše první dvojice až trošku v exibičním stylu nedala šanci mladé sestavě domácích. 4:3