Městský nohejbalový klub Modřice

ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon - MNK SILNICE GROUP Modřice B 2:6

K prvnímu venkovnímu zápasu letošního ročníku jsme cestovali do Horažďovic. Podle mého názoru k favoritu letošní sezóny. Pro dnešek jsme neměli k dispozici Honzu Hanuse a Tomáše Guldu, kteří odjeli s naším Ačkem. Počasí nám tentokrát nedovolilo odehrát zápas venku, a tak jsme se stěhovali do nedaleké haly.

Do první dvojice jsme nasadili Milana a Davida. Do poloviny setu jsme s domácími drželi krok. V druhé polovině jsme udělali na útoku několik chyb a první set prohráli. Ve druhém setu měli domácí po celý set  dvoubodový náskok, který si drželi. Do koncovky jsme na obranu nasadili Kubu Spoustu, ale domácí si výhru pohlídali. Do druhé dvojice jsme nasadili Filipa a Lukáše. Klukům dobře fungovala obrana, a i když několik útoků neproměnili, první set vyhráli v poklidu. Druhý set byl velice vyrovnaný a šlo se až do stavu 9:9, kde se Lukáš nemýlil a srovnal stav na 1:1. Do první trojice jsme nasadili Filipa, Kubu a Davida. První set jsme domácím kladli odpor až do stavu 5:5, pak se nám přestalo dařit chytat razantní údery domácího Pivničky a set připadl domácím. Ve druhém setu se nám nedařila příprava útoku a domácí získali 4 bodový náskok. Zkusili jsme vyměnit Kubu za Kvída, ale přineslo nám to jen kosmetickou úpravu skóre. Do druhé trojice nastoupil Milan, Lukáš a Kuba Spousta. První set jsme zvládli výborně a zaslouženě ho získali. Ve druhém setu jsme naopak zahráli špatně, hodně jsme kazili a zaslouženě set získali domácí. V setu třetím výborně zahrál v poli Kuba a s Milanovou perfektní hrou na síti jsme domácím povolili pouze 2 body. Do vložené dvojice jsme nasadili Kubu Štěpánka a Zdenka. Od úvodu si nad mladou domácí dvojicí vytvořili náskok. Domácí poslali do hry Nepodala, který jejich hru zlepšil, ale výhru v prvním setu jsme dotáhli. Druhý set jsme opět zahráli dobře a po několika chybách domácích jsme jej získali. Do singlu jsme nasadili netradičně Filipa. V úvodu si vypracoval 3 bodový náskok, aby o něj v zápětí přišel. Ve druhé polovině se už Filip zkoncentroval a vyhrál první set. Druhý set byl vyrovnaný. Rozhodly Filipovy 4 přímé body z podání, kterými si zajistil rozhodující náskok a navlékl na počítadlo čtvrtý bod.  Nepárová část nám vyšla nečekaně dobře, a tak jsme naši první odvetnou trojici nasadili s touhou získat jistotu velmi ceněného bodu. První set nám domácí Turek zavářel servisem a domácí získali propastný náskok 6:1. Následně jsme se dali dohromady a zlepšenou hrou jsme dotáhli set až do stavu 9:9. Tady prokázal pevné nervy Pivnička, smečí přes blok získal první set pro domácí. Druhý set jsme hru zlepšili, ale domácí přesto razantní hrou Pivničky získali drobný náskok. V druhé části začal na síti úřadovat Milan a řadou úspěšných bloků otočil set v náš prospěch. Třetí set už vypadal jakoby měl Milan snad na noze magnet a třemi bodovými bloky dokonal parádní obrat. Na ukončení zápasu, jsme měli 3 pokusy a ten první měla naše druhá odvetná trojice. Začali jsme výborně. Filip hrál na útoku prakticky bezchybně a od kluků měl v poli výbornou podporu.  Do koncovky jsme vstupovali se čtyřbodovým náskokem. Domácí vystřídali a zlepšenou hrou nás začali dotahovat až do stavu 9:9, kde Filip úspěšným útokem získal první set. Druhý set jsme nedokázali zkrotit útoky domácího Macury, na útoku se nám taky nevedlo a o osudu musel opět rozhodnout třetí set. Rozhodující sety nám dnes vyšly parádně. Opět jsme se vrátili ke hře z prvního setu a hlavně Filipovy útoky do paty zapsaly 3 body v řadě a naše vedení 9:8. Tentokrát jsme útokem přes blok zakončili set my a získali nejen třetí set, ale také neuvěřitelně cenné vítězství.

Trenér LUKÁŠ NOVOTNÝ: "Musím říct, že když jsme přijeli do Horažďovic a viděl jsem, jaký se domácím pro letošek podařilo poskládat mančaft, tak mě nebylo zrovna do zpěvu. Opět jsme ale ukázali, že i bez opor se dokážeme semknout a díky odhodlání a bojovnosti můžeme zamíchat papírovými předpoklady. Skvěle nám tentokrát vyšla hra trojic a nepárová část, která utkání zlomila na naši stranu. Z jednotlivců není potřeba nikoho vyzdvihovat, zvítězil kolektivní výkon."

Datum a čas: 22.04.2017 14:00
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Historie 2017