TJ Slavoj Český Brod - MNK SILNICE GROUP Modřice

1D-1D Kalous,Čech - Bartoš,Boleloucký 2:0 (10:9,10:5)

Naše sehraná dvojice z let minulých začala velmi dobře a držela s favoritem krok až do konce setu. Za devítek Kalous smečoval pouze do Bartoše, jenže ten už byl v pohybu a nedokázal míč zkrotit. V druhé sadě už domácí působili daleko jistěji a připsali první dílčí vítězství. 1:0 Domácí

2D-2DTruc,Ungermann–Hanus,Svoboda 1:2(10:9,9:10,7:10)

V prvním setu naše dvojice promarnila tříbodový náskok a v koncovce byli šťastnější domácí. Druhý set byl jako přes kopírák, ale tentokrát bylo štěstí na naší straně. V tie breaku se už projevila větší zkušenost. 1:1 Hosté

1T-1T Kalous,Truc,Ungermann - Bartoš,Svoboda,Hanus 2:0(10:8,10:9)

Velmi špatný úvod jsme dohnali trpělivou hrou a velmi dobrou obranou. Bohužel v koncovce jsme vyrobili opět dvě hrubky v mezihře a Kalous už set dosmečoval. V druhém dějství jsme odskočili hned ze začátku o 3 míče, jenže domácí mohutně dotahovali, až v koncovce rozhodl Kalous vytlučeným blokem. 2:1 Domácí

1S-1S Kalous – Hanus 1:2 (10:6,7:10,5:10)

V singlu už druhou sezónu neporažený Hanus narazil na velmi silného protivníka. Kalous strojovou a naprosto přesnou hrou rychle získal první set. Ještě do půlky druhého setu to vypadalo na rychlou záležitost. Jenže pak Hanus změnil taktiku a začal víc a víc vracet útoky a nechal mladého Kalouse hrát a ten začal kazit. Ve třetím setu promluvila zkušenost a domácí borec odešel psychicky. 2:2 Hosté

2T-2T Kalous,Truc,Zavacký - Hanus,Boleloucký,Svoboda 1:2 (7:10,10:6,7:10)

Hned na začátku první sady se Kalous ještě srovnával s prohrou v singlu a dvakrát smečoval do autu. Potom se sice hra vyrovnala, ale naše obrana byla více kompaktní. Druhý set jsme promarnili, když při vedení o dva míče stačilo soupeře dorazit. Opět musel rozhodnout zkrácený set a ten jsme takticky zvládli na výbornou a otočili jsme vývoj utkání. 2:3 Hosté

1D-2D Kalous,Čech - Hanus,Svoboda (10:7,9:10,9:10)

Nejtěžší a nejvyrovnanější zápas postavil proti sobě papírově silnější dvojice. První sada se vyvíjela velmi dobře pro nás, ale domácí dvakrát chytli nedůrazný útok a poté si už koncovku pohlídali. Druhý set dospěl až do devítek, ale Hanus svou roli zvládl a musel rozhodnout tie break. Domácí v něm vedli 9:8. Kalous si vzal míč a smečovaný servis poslal 20 cm do autu. Tíhu okamžiku nezvládli domácí. Čech nechal příjem v půlce hřiště a Kalous smečoval dva metry do zámezí. 2:4 Hosté

Komentář trenéra: Utkání bylo velmi vyrovnané a napínavé. Rozhodující moment přišel v singlu, kde Hanus zastavil do té doby suverénního Kalouse. Na Brod jsme se chystali a vyplatilo se. Doma nás čeká další velmi těžká zkouška, ale my budeme opět připraveni…

Čas Utkání: 2:50 hod

Počet diváků: cca 30

Datum a čas: 03.09.2017 12:00
Napsal: Richard Laťák
Kategorie: Historie 2017