TJ AVIA Čakovice B - MNK SILNICE GROUP Modřice B 4:5

K prvnímu semifinále jsme odcestovali na horkou půdu Čakovic, kde jsme chtěli odčinit necelý měsíc starou prohru ze základní části. K utkání jsme na rozdíl od předposledního kola 1. ligy vyrazili v plné sestavě.

Do první dvojice jsme nasadili Halvu s Burianem, kteří v prvním setu jasně dominovali a v poklidu jej ovládli. Bohužel od druhého setu nám začal dělat velký problém smečovaný servis Kalouse. Chybami v mezihře i na útoku jsme ztratili druhou sadu. Ve třetím setu nás Kalous doslova rozstřílel svým servisem, a tak se mohli domácí radovat z prvního bodu utkání. Do druhé dvojice za nás nastoupil Konupka a Hanus. Domácí posilnění výhrou předešlé dvojice nás v prvním setu několikrát chytili a zaslouženě první sadu ovládli. Druhý set se šlo bod za bod, naštěstí jsme na devítkách udrželi chladnou hlavu a poslali i druhý zápas do třetího setu. Ten pokračoval v rytmu setu prvního a jediný náš chycený útok soupeře rozhodl o nejtěsnější výhře a srovnání stavu utkání. Do první trojice nastoupil Halva, Gulda, Hanus. První set byl jasně v naší režii, kdy jsme bezchybnou hrou na útoku a také dobrou obranou získali lehce první sadu. Ve druhé setu jsme vedli již 9:7, ale bohužel chybou na bloku a pak následně špatným příjmem jsme umožnili domácím srovnat krok. Ve třetím setu nás bohužel opět Kalous přehrál svým smečovaným servisem, který se ve větrném počasí těžko přijímal. Domácí tak opět tahali za delší konec a ujali se znovu vedení. Druhá naše trojice Konupka, Spousta, Burian nastoupila do svého utkání s jasným cílem, opět vyrovnat. Bohužel v prvním setu se nám nedařil moc příjem, z čehož pramenily časté chyby na útoku a tak domácí získali první sadu. Od druhého setu jsme však začali na kurtu dominovat. Vycházel nám blok, útok a i díky dobré mezihře, druhý a třetí set vyzněl jasně pro nás a bylo tedy opět srovnáno. Následoval zápas jednotlivců, který měl napovědět o tom, kdo by mohl být na konci utkání šťastnější. Za nás nastoupil Hanus a zopakoval si tak souboj s domácím Kalousem z předposledního kola základní části. Bohužel však navázal na svůj výkon jen v první sadě, kterou ztratil až posledním míčem. Další sadu už domácí hráč jasně určoval ráz hry a poslal domácí pět do vedení. První odvetná trojice Konupka, Spousta, Burian, chtěla opět srovnat stav utkání. Bohužel jsme nezačali příliš dobře a v prvním setu stále jen dotahovali. Druhý set jsme výkon vystupňovali a ovládli jej. Bohužel třetí set patřil domácím, kde především Kalous v poli i na útoku, byl rozdílovým hráčem. Stav utkání byl pro nás již velmi kritický a první, kdo nastupoval s nožem na krku, byla naše druhá odvetná trojice ve složení Halva, Gulda, Hanus. Ta však koncentrovaným výkon jasně v obou sadách přehrála domácí formaci a vykřesala tak ještě naději na vítězství. Ve stíhací jízdě poté pokračovala i naše první odvetná dvojice, kdy první set vyhráli nejtěsnějším poměrem domácí, abychom jim stejnou mincí oplatili v setu druhém. Ve třetím setu jsme naštěstí hned na začátku utekli o tři body a vyrovnali tak stav utkání na 4:4. Stejně jako před týdnem při domácím čtvrtfinále s Prostějovem tak i první semifinále v Čakovicích tak musel rozhodnout poslední zápas, zápas druhých otočených dvojic. V prvním setu si domácí vytvořili až tří bodový náskok, ale v koncovce jsme se jim pomalu začali přibližovat. Na 8:8 jsme na bloku otočili patu, proměnili útok a dostali se tak poprvé nahoru. A když následující výměnu skončil domácí hráč v síti, byli jsme o krok blíže vítězství. Ve druhé sadě jsme si hned na začátku vypracovali komfortní náskok, kdy jsme byli na útoku nekompromisní a naopak soupeře chytali. Po tří a půl hodinové bitvě bylo rozhodnuto a my se mohli radovat z vedení v semifinálové sérii.

Hráč týmu FILIP HALVA: "Do Čakovic jsme odjížděli se smíšenými pocity. S vědomím, že ani jeden z týmů nemůže postoupit, a však přesto s touhou v utkání a celé sérii uspět. Před zápasem jsme si říkali, že by měl být asi rozhodující zápas singlistů, naštěstí pro nás se tato předpověď nepotvrdila a my závěrečnou stíhací jízdou dokázali zvrátit nepříznivý stav utkání, i když naše hra měla ještě k ideálu daleko. Na soupeřově straně jasně vyčníval Zdeněk Kalous, na naší straně se sluší pochválit celý tým za bojovnost."

MNK Silnice Group Modřice „B“ - Halva, Hanus, Burian, Konupka, Zach, Spousta, Gulda T.

Datum a čas: 15.09.2018 14:00
Kategorie: Historie 2018