TJ Slavoj Český Brod A - MNK SILNICE GROUP Modřice B 5:5

K poslednímu utkání základní části jsme vyrazili za horkého letního dne na půdu ex-extraligového Českého Brodu. Právě toto utkání mělo rozhodnout o našem zařazení do play-off či play-out, a tak bylo naším cílem získat alespoň bod. Absentoval áčku vypomáhající Gürtler a Boleloucký se Šamalíkem. Naši sestavu však posilnil Pelikán.

Utkání zahájila naše nově složená dvojice Brenner, Halva. Od začátku byla vidět mírná nesehranost dvou blokařů a nezvyk na malý kurt. Kluci se trápili hlavně v mezihře, což přinášelo nedůrazné útoky a častou chybovost. Domácí měli celý zápas pod kontrolou a připsali první bod na svou stranu. 1:0

V zápase druhých dvojic byl k vidění poměrně atraktivní nohejbal. Za nás nastoupila opět nově složená sestava Konupka s Pelikánem. První dva sety se rozhodovaly až v koncovkách, přičemž první set ovládla naše dvojice a druhý domácí. Ve třetím setu byla vidět velká zkušenost našich hráčů a dobrá obrana. Domácí byli zatlačeni servisem a začali chybovat. Naše duo povolilo domácím ve třetí sadě pouze jeden bod a srovnalo stav utkání na 1:1.

K zápasu prvních trojic nastoupil Bartoš s Konupkou a Spoustou. Našemu triu dělal ze začátku problémy dlouhý smečovaný servis a mezihra, ale vše se postupně zlepšovalo a koncovku prvního setu jsme zvládli lépe. Ve druhé sadě byla herní pohoda na naší straně a díky spojení výborné obrany a útoku jsme šli poprvé v utkání do vedení. 1:2

Naše sestava Halva, Pelikán a Štěpánek do zápasu druhých trojic doslova vletěla a první set jednoznačně vyhrála. Druhá sada byla však značně vyrovnanější. Skóre šlo bod za bodem až do stavu 9:9, kdy byli šťastnější domácí. Třetí set měl podobný průběh jako ten druhý a rozhodnout musel až poslední možný míč. Štěstí se přiklonilo domácím a ti tak srovnali stav utkání na 2:2.

Do zápasu třetích dvojic nastoupilo dorostenecké duo Bartoš, Jonas. Od samého začátku dělaly domácím problémy nepříjemné servisy, z čehož pramenily chyby na příjmu i na útoku a my se dostali do rychlého vedení 1:5. Domácím nepomohlo ani střídání. Naše dvojice již byla v “laufu” a ve spojení dobrého pole a chytrého útoku průběh zápasu kontrolovala a zvýšila na 2:3.

Na singl nastoupil Bartoš a ze začátku první sady to vypadalo, že si dobré rozpoložení z dvojice přenesl i do singlu. Náš singlista vedl už 4:1, ale v tom se karta obrátila – přišla řada nevynucených chyb s přesnými míči od domácího hráče a jasná prohra v prvním setu. Druhý set měl podobný průběh i výsledek a stav utkání byl opět vyrovnaný. 3:3

První odvetná trojice pro nás nebyla úplně nejšťastnější. První set jsme bojovným výkonem, kvalitní obranou a rozmanitým útokem získali na svou stranu. Druhý set byl opět velice vyrovnaný, ale za stavu 8:7 nastala velice nepříjemná situace způsobená svalovým zraněním našeho blokaře Halvy, který musel z utkání odsoupit. Místo něj naskočil Jonas, ale druhou sadu se již nepodařilo zachránit. Třetí set byl plný pěkných výměn a rozhodnout musel opět až poslední možný míč, který vyšel v prospěch domácích. 4:3

Ve druhé odvetné trojici nemohli domácí dlouho najít recept na naši dobře postavenou obranu a Konupku úřadujícího na síti. První set šel

tedy poměrně jasně k nám. Ve druhé sadě byl na obou stranách k vidění bojovný výkon hráčů a dlouhé výměny. Skóre tak dospělo až do stavu 9:9, kdy náš smečař chladnokrevně zakončil a utkání bylo tedy opět vyrovnáno. 4:4

Do další dvojice nastoupila sestava Pelikán, Konupka. Vyrovnané utkání bylo značně ovlivněné tropickým počasím, které provázelo celý zápas. Prakticky celý zápas se hrálo bod za bod a za stavu 1:1 na sety se rozhodovalo ve třetí sadě. Kdy za stavu 9:8 pro nás dal Radek Pelikán přímý bod z podání. 4:5

Do poslední dvojice místo zraněného Halvy nastoupil Štěpánek. Utkání bylo sice v režii lepších domácích, ale byl to velice bojovný výkon naší dvojice. 5:5

1D - 1D: Cibulka, Sýkora J. - Brenner, Halva 2:0 (10:7, 10:4)

2D - 2D: Ešner, Zavacký - Konupka, Pelikán 1:2 (7:10, 10:8, 6:10)

1T - 1T: Ešner, Padělek, Sýkora J. - Bartoš, Konupka, Spousta 0:2 (9:10, 7:10)

2T - 2T: Cibulka, Čech, Sýkora P. - Halva, Pelikán, Štěpánek 2:1 (5:10, 10:9, 10:9)

3D - 3D: Čech, Padělek, (Sýkora P.) - Bartoš, Jonas 0:2 (2:10, 7:10)

1S - 1S: Sýkora J. - Bartoš 2:0 (10:4, 10:4)

1T - 2T: Ešner, Sýkora J., Zavacký - Halva, Pelikán, Štěpánek (Jonas) 2:1 (9:10, 10:7, 10:9)

2T - 1T: Cibulka, Čech, Sýkora P. - Bartoš, Konupka, Spousta 0:2 (6:10, 9:10)

1D - 2D: Cibulka, Sýkora J. - Konupka, Pelikán 1:2 (8:10, 10:9, 8:10)

2D - 1D: Ešner, Zavacký - Brenner, Štěpánek 2:0 (10:7, 10:5)

Trenér týmu JAKUB SPOUSTA: "Jsem velice rád, že jsme zvládli utkání ve velice náročných, tropických podmínkách. Musím pochválit celý tým za bojovnost a přístup k utkání. Velkou posilou pro náš tým byl zkušený Radek Pelikán. Skvěle taky zahrál čtyřbodový Milan Konupka. Stinnou stránkou sobotního utkání bylo zranění Filipa Halvy, který nám bude do následujících utkání znatelně chybět."

Datum a čas: 31.08.2019 14:00
Kategorie: Historie 2019