Obsah stránky

SK Liapor Witte Karlovy Vary A - MNK SILNICE GROUP Modřice A 2:5

Jsme ve finále!!! Stvrzený postup na západě Čech

K odvetnému semifinálovému utkání jsme odcestovali v kompletní sestavě.

V zápase prvních dvojic jsme nezačali dobře a domácí si brzo vypracovali náskok. Dostali jsme se ve druhé půlce úvodní sady zpět do hry, bohužel jsme nejtěsnějším poměrem podlehli. Ve druhém setu se karta obrátila a tentokrát jsme to byli my kdo se bodově držel nahoře a dotáhl druhý set k vítěznému konci. V rozhodujícím setu jsme si stejně jako v prvním duelu v Brně vypracovali dvoubodový náskok. Stejně tak jsme o něj přišli, jen s tím rozdílem, že jsme uspěli při poslední fantastické výměně – 0:1. Zápas druhých dvojic začal naším jasně vyhraným prvním setem. Ve druhém se domácí zlepšili na útoku, my jsme dvakrát nezabodovali a bylo srovnáno. V rozhodujícím setu se hrálo bod za bod až do 9:9. V poslední výměně Kop trefil svým útokem na středu kurtu Bíbra, ovšem Jakub Medek se při bloku dotknul sítě – 0:2. Naprosto tragicky jsme vstoupili do prvního utkání trojic. Udělali jsme několik hrubek při příjmu a v mezihře a brzo nám soupeř odskočil. Nepomohlo ani střídání a nedokázali jsme se zvednout ani v setu druhém – 1:2. Naše elitní trojka si na začátku druhého zápasu trojic vybudovala náskok, o který sice v polovině setu přišla, ale v koncovce jsme byli úspěšnější. Ve druhém setu jsme po celoui dobu vedli a přidali jsme tak třetí bod v utkání – 1:3. V singlu začal Kop velmi dobře a svým razantním servisem dělal domácímu Hronovi velké problémy. Vedl v první sadě už 6:1, ale o náskok přišel. Za devítek zahrál opět razantní servis, ale domácí hráč zahrál nechytatelně a přesně. To našeho singlistu rozhodilo a ve druhé sadě už byl domácí hráč jednoznačně lepší – 2:3. V první odvetě trojic jsme v obou setech hráli trpělivě v obraně a velmi dobře na útoku. Dokázali jsme elitní formaci domácích tentokrát celkem v klidu porazit a vytvořili jsme si zápasový mečbol – 2:4. Ve druhé odvetě trojic naše formace odčinila špatný dojem ze svého prvního duelu a začala tentokrát výborně. Na začátku jsme si vytvořili pohodlný náskok a dovedli jsme první sadu k vítěznému konci. Ve druhém setu hráli smečaři na obu stranách velmi dobře, ovšem Kop předvedl několik nechytatelných útoků  a vítězství ve druhém setu nás posunulo do pražského superfinále!!!

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary – MNK SILNICE GROUP Modřice   2:5

Vanke, Putík (Medek M.) – Müller, Pospíšil (Pelikán)  1:2 (10:9, 8:10, 9:10) – 0:1

Medek J., Musil (Bíbr) – Rosenberk, Kop   1:2 (5:10, 10:8, 9:10) – 0:2

Vanke, Medek M., Putík – Topinka, Pelikán, Kop (Hanus)  2:0 (10:4, 10:6) – 1:2

Medek J., Bíbr, Hron – Rosenberk, Müller, Pospíšil (Spousta)   0:2 (8:10, 7:10) – 1:3

Hron – Kop   2:0 (10:9, 10:2) – 2:3

Vanke, Medek M., Putík (Kokštein) – Rosenberk, Müller, Pospíšil (Spousta)   0:2 (7:10, 8:10) – 2:4

Medek J., Bíbr, Hron (Svoboda) – Topinka, Pelikán, Kop   0:2 (7:10, 7:10) – 2:5

Sety v utkání: 6:10

Rozhodčí: Pavlík, Barák

Diváci: cca 120

Délka utkání: 2 hodiny 40 minut

Konečný stav série: 0:2

Datum a čas: 06.10.2018 14:00
Napsal: Antonín Stehlík