SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK Modřice 5:3

Po 15 letech budou Modřice ve finále extraligy chybět

Odvetné semifinále se hrálo v Karlových Varech za velkého chladu. Oba týmy byli v momentálně kompletním složení. Tedy my i s částečně uzdraveným Pavlem Kopem a s fluktuanty Hanusem a Konupkou.

V duelu prvních trojic jsme si v polovině prvního dějství vytvořili dvoubodový náskok, o který jsme ovšem přišli a prohráli. Ve druhém setu, hráli domácí prakticky bez chyb a získali první bod pro svůj tým. Druhý zápas dvojic byl prakticky od začátku do konce jednoznačnou záležitostí naší dvojice, výborně jsme hráli jak na útoku, tak v obraně a rychle vyrovnali.  V zápase elitních trojic jsme měli mírně navrch v první sadě, v obraně jsme hráli s velkým nasazením a nakonec zvládli i poslední výměnu. Ve druhém setu přišli domácí s několika chybami a my jsme poprvé v utkání vedli. V souboji druhých trojic jsme domácí formaci v první sadě přehráli, ve druhém se hrálo vyrovnaně, oba smečaři nekompromisně bodovali a domácí o míč vyhráli. V rozhodujícím dějství to bylo bod za bod, nám se povedlo za stavu 8:7 v náš prospěch chytit a zabodovat a to rozhodlo o osudu tohoto zápasu . Vedli jsme 3:1 a v singlu byl v prvním setu Kop s Hronem celou dobu ve vedení. Bohužel za stavu 9:6 neproměnil čtyři mečboly a domácí singlista šel do vedení. Ve druhé sadě už byl domácí hráč lepší a snížil. Elitní trojka domácí se s tou naší v první odvetě moc netrápila a stav byl vyrovnaný 3:3. Následující souboj trojic byl v obou setech obrovskou bitvou, která rozhodla o osudu utkání. Domácí Jakub Medek podal jeden za svých nejlepších životních výkonů a my jsme prakticky nedokázali jeho hru výrazněji eliminovat. V obou setech jsme podlehli o míč a domácí tak měli dva postupové mečboly. V první odvetě dvojic nezačali nejlépe. Naše dvojka měla dvoubodový náskok, ale opět jsme jej neudrželi a první sadu prohráli. Ve druhém setu jsme začali trochu číst hru domácích a i když jsme několikrát nevyužili chycený míč, nakonec jsme srovnali. V rozhodujícm setu jsme hned na začátku pustili domácí dvojku do dvoubodového vedení a tím bylo rozhodnuto.

Vanke, Kokštein (Bláha) – Müller, Pospíšil (Kop)   2:0 (10:8, 10:8) – 1:0

Medek J., Medek M. (Dvořák) – Pelikán, Rosenberk   0:2 (6:10, 5:10) – 1:1

Vanke, Medek M., Hron (Bláha) – Rosenberk, Müller, Pospíšil   0:2 (9:10, 6:10) – 1:2

Kokštein, Dvořák, Medek J. (Kubín V.) – Topinka, Pelikán, Kop (Gulda P.)   1:2 (7:10, 10:9, 8:10) – 1:3

Hron – Kop   2:0 (10:9, 10:8) – 2:3

Vanke, Medek M., Hron - Topinka, Pelikán, Kop (Gulda P.)   2:0 (10:7, 10:5) – 3:3

Kokštein, Dvořák, Medek J. – Rosenberk, Müller, Pospíšil   2:0 (10:9, 10:9) – 4:3

Vanke, Kokštein (Bláha) – Pelikán, Rosenberk   2:1 (10:8, 8:10, 10:7) – 5:3

Rozhodčí: Pavlík, Veselý

Diváci: cca 150

Délka utkání: 3 hodiny 5 minut

Konečný stav série: 2:0

Datum a čas: 09.10.2016 14:00
Kategorie: Historie 2016