SK Drak Dalečín - MNK SDS EXMOST Modřice B

Začátek druholigového kolotoče nás nasměroval na půdu nováčka soutěže z Dalečína. Kvůli rekonstrukci dalečínského hřiště se utkání odehrálo v nedaleké tělocvičně v Jimramově. K utkání jsme odcestovali bez Michala Syptáka a Jana Hanuse, který si plnil povinnosti u dorosteneckého týmu v Bělé

V první dvojici se zezačátku šlo bod za bod, kdy si obě dvojice držely svůj útok. V koncovce však přišli domáci s třemi chybami. Druhý set už byla jasná záležitost naší dvojice. První set druhých dvojic se nesl v duchu konce první dvojice. Druhý set ovšem došlo k několika naším chybám a soupeř dostal tento zápas do třetího setu, kdy za stavu 7:7 naše dvojice zablokovala a následnou koncovku si už pohlídala. První trojice trojice se nám nevydařila. Naše trojka byla zbytečně nervózní a hrála pod své možnosti, a tak se domácí mohli radovat z prvního bodu v utkání. Druhá trojice nám opět získala dvoubodový náskok v utkání, když především hrou v poli jsme soupeře až místy deptali a chycené pak dokázali proměňovat. Nepárovou část utkání odstartovala třetí dvojice. Celý zápas byl velice vyrovnaný, a tak se došlo do koncovky třetího setu, kdy jsme vedli již 9:7, přesto jsme nakonec prohráli a soupeř se opět dotáhl na jednobodový rozdíl. Následující utkání singlistů se nám velice povedlo. Náš hráč nekazil, trefoval volné části zkráceného pole a soupeře po vyrovnaném prvním setu ve druhém rychle vyprovodil z kurtu. Tento moment jako by nás nakopl do následujících trojic. Nejprve si naše druhá trojice poradila s první trojicí soupeře, která kladla odpor jen v prostřední pasáži druhé části. Utkání pak ukončilo souboj druhé trojice domácích s první naší a my se tak mohli po dvou a půl hodinách radovat z prvních bodů do druholigové tabulky.