Šacung Benešov B - MNK SDS EXMOST Modřice B 2:6

Poslední jarní kolo nás zavedlo na horkou půdu Šacungu do Benešova. Horkou půdu doslova, protože celý zápas se hrál za úmorného vedra. Domácím chyběl bombarďák Chejn, nám chyběl Spousta a Hanus, kteří již započali dovolenkový režim. Navíc nás potkala nepříjemnost s vybavením a došlo ke kuriozitě, že jsme odehráli zápas v 7 lidech a v šesti teniskách.

Do první dvojice nastoupil Gulda Halva. Od úvodu prvního setu nás zužovala špatná mezihra. Kluci si několikrát navzájem špatně nahráli a nechali soupeře odskočit na 4 body. V druhé části kluci začali stahovat i za přispění rizikového servisu od Tomáše. Bohužel za devítek už servis nevyšel a první set patřil domácím. My už jsme se naštěstí zvykli, že kluci v této dvojce se pomaleji rozjíždí a tak jsme prohraný první set brali spíše jako standart. Druhý a třetí set už kluci pokračovali ve výkonu, na který jsme zvyklí a soupeři nedali šanci pomýšlet na úspěch. Do druhé dvojice šel Lukáš s Milanem. Hned v úvodu jsme několikrát chytili soupeřův útok a potrestali. Domácí se nám snažili znepříjemnit hru tvrdým vytáčeným servisem do ohrazení hřiště, což nám zezačátku setu znepříjemňovalo vlastní útok. Postupem času jsme se s podáním dokázali vyrovnat a vytvořili si rozhodující náskok. Ve druhém setu jsme opět několikrát chytili a vytvořili si luxusní vedení  5:1. Při následném útoku si domácí špatně nahráli, domácí smečař při souboji na síti podklouzl a při pádu na zem si vykloubil rameno. Zápas byl následně na 15 minut přerušen, hráč byl ošetřován a čekalo se na příjezd sanitky. Bohužel i toto někdy patří ke sportu. Po odvezení hráče se pokračovalo za stavu 6:1 pro nás. Domácí proměnili svůj útok, nám se dvakrát proměnit nepodařilo a vypadalo to, že se schyluje k dramatické koncovce. Následně jsme domácí dvakrát chytili, proměnili svůj útok a jasně získali druhý set.  Do první trojky jsme i díky chybějícím teniskám museli nasadit trojici Halva, Zach a Burian. Nebyl to pro ně lehký úkol, protože David už dlouho nenahrával a Zdenek je spíše blokař než polař.  První set byl vyrovnaný až do stavu 7:7 kdy se ani jednomu týmu nedařilo chytat útok soupeřova smečaře. V koncovce setu nás soupeř několikrát chytil a odskočil o dva body. My ještě srovnali na 9:9, ale domácí zakončili tvrdou ranou podél bloku. V setu druhém nám zase domácí začali dělat problémy servisem a nám se nedařilo kvalitně si nachystat útok. Soupeř si vypracoval 4 bodový náskok, který jsme v průběhu setu stahovali, ale na obrat už to nestačilo. Do druhé trojice jsme nasadili Konupku, Guldu a Novotného. Domácí museli vinou zranění  postavit improvizovanou sestavu bez klasického blokaře. To ovšem v Benešovské kleci na Milana nemělo šanci na úspěch a domácím jsme povolili dohromady jen 9 bodů. Do třetí dvojice jsme poslali Buriana se Svobodou. Kluci měli poslední zápasy dobrou formu a tak jsme doufali v uklidňující bodík. Přesto, že kluci měli dost problémy s mezihrou a útokem, podařilo se jim držet domácích až do koncovky. Náš neproměněný útok a následný bod domácích určil první set pro domácí 10:8. Ve druhém setu se nám na útoku už nedařilo vůbec a tak jsme zkusili nasadit Zacha místo Svobody. Kluci dokázali ještě srovnat na 6:6. Opět chyba v mezihře nás stála nejen vedení, ale nakonec celý set, protože body už dávali jen domácí. Stav 2:3 s pohledu domácích a ošemetný singl před námi. Na místo absentujícího Hanuse jsme nasadili Novotného. Začátek nám vyšel a brzy jsme se dostali do vedení hlavně díky chybám domácího hráče. Po tajmu se domácí hráč zlepšil a chybovat jsme začali pro změnu my. Poslední dva míče Lukáš proměnil a získal první set. Druhý set si Lukáš vypracoval výrazný náskok hlavně díky servisu, který si domácí hráč špatně přijímal z voleje. Dokázal se vyvarovat i klasické chybové vložky a získal druhý set. Do první odvetné trojky nastoupil Konupka, Gulda a Novotný. Rychle jsme se ujali vedení 4:1. Trošku jsme ztratili koncentraci a domácím dokonce dovolili jít do vedení. Po tajmu jsme už opět zapnuli na plné obrátky a dotáhli set do vítězného konce. Druhý set už jsme hráli standart a zajistili si pátý bod v tkání. Do druhé odvetné trojice nastoupil Halva, Zach a Burian. Kluci podali zlepšený výkon a opět byl největší rozdíl hlavně na útoku a bloku obou trojic. Oba sety jsme získali poměrem 10:6 a zajistili si tak celkové vítězství.

Trenér LUKÁŠ NOVOTNÝ: "Nevěděli jsme přesně co od zápasu čekat. Přijeli jsme jen s jedním nahrávačem a bez singlisty, to je vždycky ošemetné. Paradoxně nám vyhovoval malý prostor kolem hřiště, který je hodně podobný tomu našemu. Za nás všichni odvedli slušný standard. Hlavně Halva, Konupka a Gulda zahráli dobře. Kaňkou zápasu bylo zranění domácího hráče, kterého musela odvést sanitka."

Datum a čas: 02.07.2016 09:30
Kategorie: Historie 2016