Městský nohejbalový klub Modřice

ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

1. Semifinále BDL : NK Climax Vsetín - MNK Modřice 3:4

První dvojice našich mladíků Boleloucký s Bartošem nezachytila úvod setu a proti Belkovi s Hyžákem těžko nacházeli recept. Především Belko svými drtivými útoky z druhé ničil naše veškeré naděje. Druhý set žádnou změnu nepřinesl a domácí šli do vedení. 1:0 Do druhé dvojky nastoupila naše sestava s cílem srovnat krok a oba sety měly celkem jednoznačný průběh. Hosté se drželi jen do pětek a my jsme zaslouženě srovnali skore. 1:1. Zápas trojic, to je parádní disciplína domácích, a pokud Belko nezkazí sám, tak se dá jen těžko bránit. Proti takovému smečaři jen bojovnost nestačí. První set v poklidu uhráli domácí, a kdyby dohráli i ten druhý na 100%, tak by skóre vypadalo ještě výrazněji. 2:1
Do zápasu singlu nastoupil letos neporažený Hanus proti  Hyžákovi. Domácí borec potvrdil, že druhé místo na republice nebyla náhoda. V prvním setu nedokázal dlouho Hanus najít správný rytmus a dotahoval skóre velmi těžko. Navíc Hyžák výborně servíroval a držel Hanuse daleko od sítě. Za devítek byl šťastnější domácí singlista a trošku překvapivě vyhrál první set. V druhé sadě pokračovalo trápení Hanuse až do stavu 7:4 pro Hyžáka. Po oddechovém čase ale Hanus ukázal nesmírnou bojovnost a vytrvalost a Hyžáka doslova utahal a šlo se do tie breaku. Za stavu 8:8 domácí hráč přitlačil na servis až příliš a v následující výměně zahrál Hanus patu, která mu nešla celý zápas, ale v rozhodující fázi zápasu zafungovala dokonale. 2:2
Odvetné trojice měly být opět v režii domácích, ale od prvního momentu bylo všechno jinak. Hanus, ještě nabitý ze singlu, spolehlivě bodoval a domácí byli značně rozhozeni bezchybnou hrou hostů. Obrovská škoda pak, že za devítek přišly tři špatné nahrávky, které v následující výměně Belko trestal. Druhý set začal stejně jako první. Naše trojice podávala výborný výkon jak v obraně, tak na útoku, vedla o tři body. Pak ovšem vlastními chybami dovolila soupeři srovnat krok a v koncovce už Belko neměl slitování. 3:2
Do odvetné dvojky šly proti sobě elitní sestavy. Hanus hrál pátý zápas za sebou a byly obavy, jak to zvládne. První set byl vyrovnaný jen do dvojek. Pak začala jízda našeho deblu, jakou asi nikdo nečekal. Výprask 3:10 domácí dvojice jen těžko rozdýchávala. V začátku druhého setu jsme vyrobili hned dvě laciné chyby a soupeř si udržel náskok až do konce. V třetím setu za stavu 6:6 zablokoval Svoboda Hyžáka, pak Hanus zachytil razantní útok Belka z druhé a tyto dva momenty rozhodly zápas. 3:3
Bylo právě na naší mladé sestavě dokončit dílo a zápas o všechno byl velice vyrovnaný. V závěru prvního setu měli pevnější nervy domácí. V úvodu druhé sady Boleloucký zahrál z druhé dvakrát výborně přes blok a hned to bylo o tři body. Náskok jsme udrželi až do konce a drama pokračovalo. Třetí set naše dvojice zvládla s přehledem a utkání ukončilo zkažené podání hostů. 3:4
Komentář trenéra: "Favoritem byl sice Vsetín, ale kluci vyhráli zaslouženě. Byl to od všech nejlepší výkon. Zlom utkání nastal v singlu. Honzy Hanuse by chtěl mít v týmu asi každý trenér, protože to je hráč, který dokáže zápasu obětovat všechno. Pokud máte hráče, který hraje jako o život, tak máte to, co potřebujete. Nicméně vyhráli jsme jen první poločas a už myslíme hned na středu, kdy budeme chtít rozhodnout."
Belko, Hyžák - Boleloucký, Bartoš   2:0 (10:4, 10:5)
Stařičný, Majštiník - Hanus, Svoboda   0:2 (6:10, 5:10)
Hyžák, Majštiník, Belko - Boleloucký, Hanus, Svoboda   2:0 (10:6, 10:7)
Hyžák - Hanus   1:2 (10:9, 8:10, 8:10)
Majštiník, Belko, Stařičný - Bartoš, Hanus, Svoboda   2:0 (10:9 10:8)
Hyžák, Belko (Halašta) - Hanus, Svoboda   1:2 (3:10, 10:7, 7:10)
Stařičný, Majštiník (Podzemný) - Boleloucký, Bartoš   1:2 (10:8, 6:10, 7:10)

Diváci: cca 20