NK CLIMAX Vsetín

Na první finálový zápas jsme vyrazili do Vsetína v téměř úplné sestavě. Po vystoupení z auta nás trošičku vystrašil ranní mrazík, kdy hlavně Milan kontroloval teploměr snad každé 2 minuty. Nakonec se ukázalo sluníčko a nic nebránilo poprat se o první ligu.

Do první dvojice jsme nasadili Lukáše a Milana. V úvodu měl prvně jmenovaný problém dát bod a soupeř si vypracoval dvoubodový náskok. Pak už se nám na útoku dařilo dobře proměňovat a dokonce jsme soupeře snad šestkrát chytli, bohužel produktivita po chyceném trošku pokulhávala a stačilo to pouze na srovnání 9:9. Lukášův servis těsně vedle boční lajny znamenal prohru prvního setu. Ve druhém setu jsme drželi dlouho bod za bod, opět nás ale zklamalo proměňování po chyceném útoku soupeře, kdy jsme proměnili jen jeden ze 4 chycených. V koncovce jsme navíc pokazili dva vlastní útoky, a tak i druhý set šel za domácími. Do druhé dvojice nastoupil Tomáš s Filipem. Od úvodu kluci tlačili na pilu a hlavně výbornou obranou získali dvoubodový náskok, který uhájili až do konce prvního setu. Jak už u kluků bývá zvykem, přišla horší mezihra a neproměnění několika vlastních útoků, což znamenalo prohraný druhý set. Ve třetím setu jsme změnili obranu na Tomka, což se vyplatilo a třemi body v řadě jsme získali rozhodující sadu. Do první trojice nastoupil Filip, Tomáš a Honza. Nutno říct, v této fázi jsem doufal, že budeme soupeře přehrávat a vytvoříme rozhodující náskok. Tato trojice se nám vůbec nepodařila. Domácí na nás hráli převážně bez bloku a na velkém hřišti se jim dařilo nás chytat. My jsme naopak v poli nehráli vůbec dobře a i přes bojovnost jsme odevzdali první set. Druhý set byl z naší strany ještě horší a i přes střídání byl jasně v režii domácích. Do druhé trojice jsme nasadily Milana, Jakuba a Lukáše. První set probíhal vcelku vyrovnaně až do druhé poloviny, kdy rozhodlo několik Milanových bloků o naší výhře. Druhý set už byl v naší režii, a i když jsme koncovku trochu zdramatizovaly, vítězství jsme si už vzít nenechaly. Do singlu nastoupil Honza a bylo se na co dívat. Od úvodu Honza převzal iniciativu a vytvořil si pětibodový náskok, kdy hlavně při delších výměnách měl jasně navrch. Bohužel to od něj bylo vše a soupeř hlavně tvrdým smečovaným servisem postupně Honzův náskok ukrajoval, až set dokonce otočil. Ve druhém setu se scénář opakoval s tím rozdílem, že Honza soupeře na podání téměř nepustil a svůj náskok uhájil až do konce. Rozhodující set pokračoval za vyrovnaného stavu až do 9:8 pro Honzu, tam jsme měli možnost rozhodnout, ale útok téměř z pásky skončil v síti. Rozhodovat tedy musel poslední možný míč, oba borci si několikrát vyměnili míč a nakonec se Honza ukázal jako odvážnější a trochu i šťastnější, když míč doletěl po jeho úderu přímo na lajnu. Po této výhře už jsme začali věřit, že to dotáhneme do zdárného konce. To jsme však ještě nevěděli, co nás ještě čeká. První odvetná trojice a na kurtu Milan, Lukáš a Kuba. První set na nás hrál soupeř nepříjemný servis, který nám proti slunku dělal velké potíže, a po celý set jsme se vůbec nechytili. Druhý set jsme soupeři oplatili stejnou mincí a získali jej jasně zase my. Třetí set jsme si vypracovali vedení 7:5, ale vlastními a hlavně naprosto lacinými chybami jsme třetí set darovali soupeři. Toto považuji asi za nejdůležitější zápas celého dne. Měli jsme možnost soupeře definitivně zlomit a místo toho jsme ho vrátili do sedla. Do druhé odvetné trojice nastoupil Filip, Tomáš a Honza. První set jsme působili hodně zakřiknutě a domácí smečař hlavně díky používání našeho bloku získal pro domácí několikabodový náskok. V druhé půli setu jsme se zlepšili, ale jednalo se spíše o kosmetickou korekci stavu. Druhý set začal stejně jako první a domácí nám odskočili. Zkusili jsme vystřídat Davida za Filipa, na kterém už se projevovalo zranění stehenního svalu. Hra se zlepšila, ale opět jako v setu prvním na otočku to nebylo. Naše naděje se tedy upínala na dvojice, které jsme potřebovali obě vyhrát. Další dilema bylo přede mnou, jestli nasadit ne úplně zdravého Filipa nebo trochu méně zraněného  Honzu. Nakonec zvítězila Filipova touha (trošku nad rozumem) a do dvojice jsme k Tomášovi nasadili Filipa. Po kostrbatém začátku, kdy nám soupeř bodově utekl, jsme přebrali iniciativu a jeho náskok srovnali. V polovině setu se však Filipovi stal osudný chycený balon na dlouhou nohu, při kterém už si sval natáhl natolik, že musel být téměř odnesen ze hřiště. Do hry tedy nastoupil Honza a s Tomem bojovali. Další těžkou chvíli jsme přežili, když při chyceném balonu Tomáš špatně došlápl a vyvrknul si kotník. V tu chvíli to pro nás znamenalo skrečovat utkání. Naštěstí po několika minutách Tom kotník rozhýbal a mohl pokračovat dále. Zlomový moment přinesl stav 8:8 a náš chycený útok, který jsme si nachystali na pásku, ale úder po síti Honzovi ulítl do autu. Ještě za stavu 9:9 jsme dokonce chytili nevýrazný útok do paty od Kůrky, ale chytili jsme jen pod blok domácího smečaře. Další ztracený set, který jsme soupeři prakticky darovali. Druhý set byl naprosto vyrovnaný a ani jeden soupeř neodskočil na více než jeden bod. Několikrát jsme i dokázali chytit domácí útok, ale jak už bylo dnes zvykem, nedokázali jsme bodově zakončit. Opět stav 9:9 a tentokrát kraťas domácího smečaře, na který jsme nedokázali reagovat znamenal prohru 5:3.

Trenér týmu LUKÁŠ NOVOTNÝ: "Vyrovnaný zápas, který rozhodly zbytečné chyby na naší straně v momentech, kdy se celý zápas rozhodoval. Chtěli jsme se spolehnout hlavně na hru trojic, což nám vůbec nevyšlo a právě odvetnými trojicemi jsme zápas ztratili. Dalším rozhodujícím faktorem byly nezvládnuté koncovky ve dvojicích, kde se projevily zkušenosti vsetínských hráčů. Pochválit z našeho týmu můžu Honzu za singl, ostatní za bojovnost."

Datum a čas: 01.10.2016 09:00
Kategorie: Historie 2016