ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

NK CLIMAX Vsetín A MNK SILNICE GROUP Modřice A 3:6

Vítězství v derby zajistilo jistotu semifinále play off

K odvetnému moravskému derby jsme na Valašsku nastoupili bez Martina Müllera, s uzdraveným kapitánem Radkem Pelikánem a podruhé dostal letos šanci junior Tomáš Svoboda.

S druhým juniorem  Janem Hanusem nastoupili do zápasu prvních dvojic, kdy zahráli solidně, ovšem na úřadující mistry ČR ve dvojicích to bohužel nestačilo – 1:0. Naše druhá dvojka začala v prvním setu druhého duelu dvojic velmi špatně, trápili jsme se hlavně na útoku a uhráli jsme pouze tři míče. Začátek druhé sady nám vyšel, ale z vedení 5:3 jsme rázem 5:7 prohrávali. Naštěstí se nám ještě povedlo otočit průběh tohoto dějství a srovnat. Ve třetím setu jsme ihned odskočili o dva míče a dovedli už zápas k vítězství – 1:1. Tím jsme odstartovali šňůru tří zápasů, kdy jsme toho úřadujícím mistrům příliš nedovolili. Obě trojice jsme po velmi dobrých výkonech v pohodě vyhráli a vedli jsme před nepárovou částí utkání 3:1. Vzhledem k tomu, že jsme na začátku zataktizovali a ponechali jsme duo Pelikána s Pospíšilem na vloženou dvojku, čtvrtý bod v utkání přibyl na naši stranu poměrně rychle – 1:4. V prvním setu singlu byl na začátku prvního setu Kop dominantní a brzy vedl 6:1. Pak se ovšem domácí zkušený singlista Stupák chytil, srovnal a dovedl set do koncovky, ve které byl ovšem lepší náš hráč. Druhý set byl vyrovnaný a dospěl až do devítek při které byl, po dlouhé výměně úspěšnější Stupák. Ve třetím setu se hrálo bod za bod až do stavu 8:8. Poslední dva body získal vsetínský borec – 2:4. V první odvetě trojic jsme vyhráli první sadu, ale ve druhém setu nás domácí sestava přehrála. V rozhodujícím setu jsme měli o dva míče navrch, ale domácí opět srovnali. Set tak dospěl do devítek, při nichž Pospíšil chytrým zkrácením kolem Chalupova bloku rozhodl – 2:5. První trojku, kterou Vsetínští za dva vzájemné duely vyhráli byla ta poslední, ve které sestava Brutovského v pohodovém tempu přehrála naši formaci Pavla Kopa – 3:5. Šlo se do odvet dvojic a hned v té první se nám povedlo ukončit utkání, když duo Rosenberk, Kop bylo v prvním setu prakticky stoprocentní na útoku a ve druhém už domácí zcela odpadli.

NK CLIMAX Vsetín – MNK SILNICE GROUP Modřice   3:6

Chalupa, Plachý – Hanus, Svoboda   2:0 (10:8, 10:7) – 1:0

Brutovský, Stupák – Rosenberk, Kop   1:2 (10:3, 9:10, 7:10) – 1:1

Chalupa, Gargulák, Stupák (Vala) – Topinka, Hanus, Kop   0:2 (4:10, 7:10) – 1:2

Vichtora, Plachý, Brutovský – Rosenberk, Pelikán, Pospíšil   0:2 (6:10, 7:10) – 1:3

Kurka, Tomek (Vichtora) – Pelikán, Pospíšil   0:2 (6:10, 4:10) – 1:4

Stupák – Kop   2:1 (8:10, 10:9, 10:8) – 2:4

Chalupa, Gargulák, Stupák – Rosenberk, Pelikán, Pospíšil   1:2 (7:10, 10:7, 9:10) – 2:5

Vichtora, Plachý, Brutovský – Topinka, Hanus, Kop   2:0 (10:6, 10:7) – 3:5

Chalupa, Plachý – Rosenberk, Kop   0:2 (8:10, 4:10) – 3:6

Sety v utkání: 8:13

Rozhodčí: Čukan, Matyášek

Diváci: cca 100

Délka utkání: 3 hodiny 57 minut

Datum a čas: 16.06.2018 10:00
Napsal: Antonín Stehlík