MNK SILNICE GROUP Modřice B - TJ SLAVOJ Český Brod 1:6

10:00 - areál Sportovní 113, Rebešovice

V posledním zápase 1. kola jsme doma přivítali bývalý extraligový tým Český Brod. S absencí tří blokařů se v sestavách muselo improvizovat a na první dvojici se připravil Gürtler s mladým Brennerem. Po vyrovnaném boji v prvních dvou setech musel rozhodnout až poslední možný míč zkráceného setu, bohužel v náš neprospěch. Následující dorostenecká dvojice měla složitý úkol proti zkušeným borcům z Brodu. Nepřesná mezihra vedla k neúspěchu na síti a hosté si s útoky hravě poradili vzadu v poli. Zlepšení skóre nepřišlo ani v následující trojici. Značná byla nesehranost našeho celku a absence koncového hráče. Následné nedokonalosti v komunikaci a přípravě vedly k stavu 0:3. Naději vznesla trojice složená z dorostenců, která se dostala do zkráceného třetího setu proti letos zatím neporažené trojce hostů. Bohužel, jak už to u nás v letošní sezóně bývá, se dostavila nepřesnost v mezihře a následné zahození útoku do zámezí. To hosty nakoplo a set ovládli ve svůj prospěch. Zvrat mohl přijít v nepárové části utkání. Po úspěšně zvládnutém prvním setu ze strany naší dvojice, ale hosté změnili strategii obrany a následující dva sety byly jasně v jejich režii. Záchrana kanára přišla až v singlu. Mladík Bartoš dominoval na hřišti a svým výkonem ukořistil první bod pro svůj tým. Následná trojice chtěla na výkon navázat a v prvním setu držela skóre až do koncovek, které však hosté zvládli lépe. Bohužel druhý set už takové zapálení neměl a po nezdařilém výkonu končí utkání 1:6.

Hráč QUIDO BOLELOUCKÝ: "Bohužel, ani toto utkání se neobešlo bez absence některých z hráčů a bez zbytečný chyb v naší hře. Řekl bych, že hlavním problémem bude nesehranost v improvizovaných sestavách a základních herních činnostech. Budeme se muset k 2. kolu soutěže postavit více zodpovědně a začít předvádět 1. ligový nohejbal."

Ešner, Zavacký – Gürtler, Brenner 2:1 (10:9, 5:10, 10:9) – 1:0

Cibulka, Sýkora – Jonas, Boleloucký 2:0 (10:6, 10:9) – 2:0

Čech, Zavacký, Sýkora – Spousta, Gürtler, Jonas (Štěpánek) 2:0 (10:6, 10:8) – 3:0

Ešner, Cibulka, Janík – Boleloucký, Brenner, Bartoš   2:1 (10:8, 7:10, 10:7) – 4:0

Janík, Čech – Zach, Štěpánek   2:1 (7:10, 10:3, 10:7) – 5:0

Sýkora – Bartoš   0:2 (9:10, 7:10) – 5:1

Ešner, Padělek, Janík (Cibulka) – Gürtler, Spousta, Jonas 2:0 (10:8, 10:3) – 6:1