MNK SILNICE GROUP Modřice B - AC Zruč-Senec 2004 5:5

První domácí utkání se odehrálo v hale v Holubicích. Do sestavy se vrátil Filip Halva. Ze základní sestavy chyběl  Honza Hanus a Tomáš Gürtler, který se zranil na tréninku těsně před zápasem. Zranění Tomáše G. Nás donutilo na poslední chvíli pozměnit sestavy.

Do první dvojice jsme nasadili sestavu Gulda, Konupka. Hned první utkání bylo předzvěstí velice vyrovnaného zápasu. Ve třetím setu jsme prohráli nejtěsnějším možným rozdílem. 0:1 Do druhé dvojice nastoupila nová sestava Halva, Burian. Klukům chvíli trvalo, než se dostali do hry. Ale po znatelném zlepšení mezihry a dodržením taktiky, soupeře porazili ve dvou setech. 1:1. Do trojic se šlo tedy za nerozhodného stavu. Sestava první trojice Spousta, Konupka a Burian předvedla zodpovědný výkon a jednoznačně soupeře přehrála. 2:1. Druhá trojice ve složení Gulda, Halva a Štěpánek začala výborně, ale následně si nedokázala poradit se zlepšenou  obranu soupeře, zejména se skvělým blokem Rychlého. 2:2. Po vyrovnaném stavu 2:2 bylo jasné, že nepárová část utkání bude klíčová. Třetí dvojice začala v sestavě Zach, Svoboda M. Utkání bylo velice vyrovnané. Největší problém nám dělal příjem a následná příprava útoku po dobrém servisu soupeře. První set jsme tak v koncovce prohráli. Ve druhém setu se nám nedařilo zlepšit hru a soupeř byl jasně lepší. Za stavu 8:6 střídal Kuba Štěpánek za Martina Svobodu a z téměř ztraceného setu (9:6) vybojovala naše sestava výhru 9:10. Ve třetím setu se nám i přes střídání soupeře podařilo utkání zvládnout. 3:2. Velice vyrovnaný byl také singl. Burian první set prohrál po nevynucených chybách, ale ve druhém setu zlepšil hru a proto musel rozhodovat třetí zkrácený set, David Burian vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem 10:9. 4:2. Do první odvetné trojice nastoupila neměnná sestava Spousta, Konupka, Burian. Soupeř se po našich několika chybách ujal vedení 3:0, my jsme však uklidnili a zpřesnili hru a tento set zcela otočili na 10:4. Ve druhém setu opět začal dominovat Rychlý nad sítí a tak musel opět rozhodovat třetí set. Ve třetím setu jsme nezačali vůbec dobře, ale podařilo se nám tento set dostat do stavu 9:9, kdy Burian zakončil přesně na střed kurtu. 5:2. Ve druhé odvetné trojici naše sestava Halva, Gulda a Štěpánek nestačila na Pivničkovu formaci. V obou setech jsme se nedokázali příliš prosazovat na útoku přes dobře fungující obranu hostů. 5:3. Gulda s Konupkou nastoupili proti Rychlému s Knappem. Znovu se odehrávalo velice vyrovnané utkání. Soupeř hrál na útoku velice efektivně a my jsme první set v koncovce ztratili. Druhý set byl zcela odlišný od toho prvního a jednoznačně jsme tento set vyhráli. Ve třetím setu jsme však prohráli opět nejtěsnějším možným rozdílem. 5:4. Poslední utkání zápasu bylo asi nejvyrovnanějším utkáním celého zápasu. Všechny tři sety skončily 10:9. První set naše dvojice Halva, Burian doslova „urvala“ v náš prospěch. Ve druhém setu kluci vedli 4:1 a všichni jsme doufali, že tento zápas zvládneme. Soupeř však utkání srovnal a v koncovce tento set vyhrál. Ve třetím setu se hrálo bod za bod. Za stavu 9:9 měl soupeř nahrávku dál od sítě, ale nám se nepodařilo zachytit technický úder do volného místa a tak utkání skončilo remízou. 5:5.

Hrající trenér JAKUB SPOUSTA: "Naše první domácí utkání bylo velice vyrovnané a trvalo 3,5 hodiny. Výsledek 5:5 na zápasy a 13:13 na sety hovoří za vše. Určitě jsme rádi za každý bod v ligové soutěži, ale po průběhu tohoto zápasu být s výsledkem spokojeni nemůžeme. U soupeře musím ocenit obrovskou bojovnost i za nepříznivého stavu utkání. Našim nejlepším hráčem byl David Burian, který hrál výborně ve všech svých zápasech."

Gulda, Konupka – Pivnička, Boček 1:2 (10:8, 8:10, 9:10) – 0:1

Halva, Burian – Rychlý, Knapp 2:0 (10:7, 10:7) – 1:1

Spousta, Konupka, Burian – Pivnička, Boček, Tomášek (Vaňourek) 2:0 (10:3, 10:4) – 2:1

Gulda, Halva, Štěpánek – Rychlý, Knapp, Sušánka 0:2 (9:10, 6:10) – 2:2

Zach, Svoboda M. (Štěpánek) – Sušánka, Tomášek (Vaňourek) 2:1 (9:10, 10:9, 10:8) – 3:2

Burian – Boček 2:1 (6:10, 10:5, 10:9) – 4:2

Spousta, Konupka, Burian – Rychlý, Knapp, Sušánka 2:1 (10:4, 5:10, 10:9) – 5:2

Gulda, Halva, Štěpánek – Pivnička, Boček, Tomášek (Vaňourek) 0:2 (9:10, 7:10) – 5:3

Gulda, Konupka – Rychlý, Knapp 1:2 (9:10, 10:4, 9:10) – 5:4

Halva, Burian - Pivnička, Boček 1:2 (10:9, 9:10, 9:10) – 5:5

MNK SILNICE GROUP MODŘICE „B“ – Spousta, Konupka, Burian, Gulda, Halva, Štěpánek, Svoboda M., Zach