MNK SDS Exmost Modřice - TJ Sokol Zbečník 6:1

1D-1D Boleloucký,Bartoš-Pohl,Polák 1:2 (10:8,5:10,8:10)

V zápase prvních dvojic na sebe narazily velmi mladé sestavy s věkovým průměrem 15 let. V prvním setu hosté vyrobili velké množství chyb a i když naše dvojice také nepředváděla oslnivý nohejbal, tak koncovku si nakonec uhrála. V druhém setu se rozehrál mladý Pohl a tento levák nám dělal velké starosti na útoku. Nepomohla ani jasná domluva při oddechovém čase, do koho vlastně máme hrát a set spadl do klína hostům. Ve zkrácené hře hosté utekli o dva míče a to už naše dvojice nedokázala otočit a zbytečně prohrála. 0:1 Hosté

2D-2D Svoboda,Hanus-Středa,Pošepný 2:0 (10:4,10:6)

Naše daleko zkušenější sestava neměla slitování  a vcelku poklidně vyhrála první set. V druhé sadě žádné zlepšení u hostů nepřišlo a zápas byl rozhodnut velmi rychle. 1:1 Domácí

1T-1T Boleloucký,Bartoš,Svoboda-Pohl,Polák,Středa 2:1 (10:2,8:10,10:9)

Poprvé v sezóně jsme vynechali Hanuse z první trojice a šanci na smečařském postu dostal v poslední době výborně hrající Svoboda. V prvním setu se šance chopil a hosté rychle přecházeli na druhou stranu hřiště s pouhými dvěma body. Jak je nohejbal nevyzpytatelný ukázal druhý set. Příliš snadno vyhraný první set se projevil a i s naší určitou laxností hosté srovnali krok. V tie breaku šli hosté do vedení 5:8 a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Jenže po oddechovém čase si Svoboda vzpomněl, co je taktika a využil svoje výškové parametry. Hosté po srovnání skóre znejistili, přišel příjem až do sítě a za devítek smeč do sítě. 2:1

1S-1S Hanus-Pošepný 2:0 (10:1,10:7)

Do singlu nastoupil zatím neporažený Hanus a v první sadě ztratil jediný bod. Druhé dějství bylo už náročnější, ale Honza udržel klid a nespěchal na výsledek. Pošepný ukončil zápas smečí do sítě. 3:1 Domácí

2T-2T Boleloucký,Hanus,Svoboda-Pohl,Středa,Pošepný 2:0 (10:4,10:3)

V druhé trojce nahradil Bartoše na náhře Hanus a Svoboda velmi profitoval z jeho výborných nahrávek. Hosté už vypadali trošku rezignovaně a v druhém setu se hrálo jen pro diváky viz Honzovo eso…4:1 Domácí

1D-2D Bartoš,Boleloucký-Středa,Pošepný 2:0 (10:4,10:4)

S cílem odčinit porážku z prvního zápasu šla naše dvojice velmi rychle do vedení, zbytečně nekazila a nebylo co řešit. Hosté už působili odevzdaným dojmem  a set skončil stejně jako první. 5:1 Domácí

2D-1D Svoboda,Hanus-Pohl,Polák 2:1 (6:10,10:7,10:8)

V posledním zápase se potkaly papírově nejsilnější sestavy. První set byl ukázkou špatných příjmů a ještě horších zakončení. Nabranou ztrátu jsme už nedokázali zvrátit a mladičký Pohl měl na tom velkou zásluhu. V druhém setu se vrátil Hanus na svoji pravou stranu a svým podáním hostům zle zatápěl. Ti začali kupit chyby a šlo se do zkráceného setu, kde se přeci jen projevila žákovská příslušnost na straně hostů. 6:1 Domácí

Komentář trenéra RICHARDA LAŤÁKA: "Zbečník přijel s velmi mladou sestavou a dnešní výhra byla povinnost. Na druhou stranu se hosté nemají za co stydět a především Pohl zahrál velmi dobře. Trošku jsem měl obavu, jak to bude u některých kluků s motivací, ale až na první zápas dvojic hráli celkem spolehlivě. Teď nás čeká letní přestávka a pak play off, v kterém chceme co nejdál."

Doba utkání 2:30 hod

Počet diváků: cca 30

Datum a čas: 26.06.2016 12:00
Napsal: Richard Laťák
Kategorie: Historie 2016