MNK SDS Exmost Modřice - SK Šacung Benešov 4:1

Začala cesta za zlatým hattrickem…

Oba týmy nastoupily v očekávaných sestavách. Trošku překvapivě se nakonec hrálo venku, takže jsme nemuseli řešit stěhování do haly.

1D-1D Boleloucký,Svoboda-Šperlík, Ziegler   2:0 (10:6,10:4)

Utkání začala naše zkušenější dvojice a s přehledem vyhrála oba sety. Hosté předvedli velkou chybovost.

2D-2D Bartoš, Jonas(Brenner)-Brož,Furnbacher   1:2 (10:8,8:10,8:10)

Jako přes kopírák byly první dva sety. Hosté promarnili vedení o tři míče v prvním setu a naše sestava v druhém. V tiebreaku se náš soupeř dostal do vedení 7:9 a pak Brož přetlačil Brennera na bloku. 1:1 Hosté

1T-1TBoleloucký,Svoboda,Brenner –Brož,Furnbacher,Ziegler   2:0 (10:4,10:9)

První set se hosté hledali a navíc jim dělal problém Svoboda na bloku. Rychle vyhraný set nebývá to nejlepší řešení do druhého setu a to se potvrdilo. Naštěstí koncovky dlouhodobě umíme a po změně v obraně, Brož svou roli nezvládl. 2:1 Domácí

1S-1S Bartoš-Šperlík 2:0 (10:1,10:4)

Do singlu překvapivě nenastoupil Brož, ale mladý Šperlík. Soupeř se trápil na příjmu a nekladl odpor. 3:1 Domácí

2T-2TBoleloucký,Bartoš,Jonas – Brož,Furnbacher,Šperlík   2:0 (10:5,10:9)

Poprvé za tři roky v play off jsme nechali odpočívat blokaře a tahouna Svobodu a šanci dostal Jonas, který rozhodně nezklamal. S přispěním několika bloků a kvalitní obranou jsme soupeře nakonec udolali a získali první vítězství v sérii. 4:1 Domácí

Komentář trenéra: Jsem rád, že jsme vyhráli, ale v Benešově to bude mnohem těžší. Musíme přidat a nic nepodcenit. Nemůžeme se spoléhat na chybovost soupeře a musíme hrát naši hru. Rozhodně se musí zlepšit naše druhá dvojice, jinak nemůžeme pomýšlet na obhajobu titulu. Cesta je dlouhá a play off patří odvážným…

Čas utkání: 1:40 hod