MNK Modřice

MNK  Modřice "B" - NK CLIMAX Vsetín "B"   5:3

V odvetném zápase k nám přijel Vsetín, který si v případě vítězství mohl vybojovat pro příští rok prvoligovou příslušnost. My hráli o naději. Ze sestavy vinou zranění a nutností doplnit A tým zbylo jen torzo a prakticky jediná sestava nezůstala pohromadě. Ráno nás na kurtech přivítalo polojasno a poměrně chladno. Naproti tomu byly kurty ve výborném stavu a i přes protesty hostů nic nebránilo hrát venku.

Do první dvojice jsme nasadili Tomáše Svobodu a Davida proti Mikulovi s Kůrkou.  Hosté od úvodu plnili roli favorita. Nás svazovala nervozita, což se projevilo hlavně na našem příjmu, a tím i na celé útočné hře. První set hosté získali jasně pro sebe. Do druhého setu jsme opět vstoupili špatně. V průběhu setu jsme zkusili vystřídat Zdenka za Tomáše a i přes mírné zlepšení první dvojice putovala k hostům. Do druhé dvojice jsme nasadili historicky poprvé spolu Lukáše a Tomáše Guldu proti Tomkovi s Nezvalem. Naše dvojka se celý první set vyznačovala výbornou obranou, několikrát se dokonce málem při výběru soupeřové smeče téměř srazili. Na útoku udělali minimum chyb a první set získali 10:7. Ve druhém setu nám soupeř odskočil, když si kluci chtěli na útoku dvakrát pomoct z druhé a ani jeden nezabodovali. Tuto dvojici ovšem vyznačovala perfektní obraná práce a do koncovky jsme náskok soupeře zlikvidovali. Menší problém nastal v koncovce setu, kde jsme neproměnili a hosty pustili do stavu 9:8. Další útok jsme už proměnili, za devítek opět chytili a mohli se radovat z vítězství. Do první trojice jsme nasadili Zdenka, Kubu a Davida. První set byl z naší strany plný nepřesností a chyb a soupeř se na zisk první sady moc nezapotil. Ve druhém setu kluci zlepšili mezihru a nesmírnou bojovností získali druhý set nejtěsnějším možným rozdílem.  Třetí set jsme začali špatně a pro nás i trochu smolně se hosté ujali vedení  7:5. Po tajmu se kluci zvedli a začali bodovat. Na každý náš bod, hosté odpověděli bodem vlastním a uhájili získané vedení až do konce. První trojku jsme sice ztratili, ale kluci zjistili, že i s takto silným soupeřem se dá hrát, když se bojuje. Do druhé trojky jsme nasadili Tomáše, Tomáše a Lukáše. Úkol zněl jasně vyrovnat! V úvodu zápasu nic nenasvědčovalo, že by naše trojice mohla té Vsetínské konkurovat. Počínaje špatným příjmem, velkou kazivostí na útoku až po nevýrazný a nebojovný projev. Hosté se hosté na zisk prvního setu příliš nezapotili. Ve druhém setu jsme nastoupili s úplně jiným elánem. Tom na síti pomohl několika bloky, kluci vzadu začali chytat a najednou jsme byli lepším týmem.  Koncovku setu jsme si trochu zkomplikovali, když se nám nepodařilo dvakrát po sobě zabodovat a hosté svůj chycený proměnili. Poslední možný míč a zatáčka do boudy znamenala srovnání na 1:1. Třetí set jsme rozjeli skvěle a domácím povolili první bod až za stavu 8:5 pro nás. Tentokrát jsme konec setu zvládli a radovali se ze srovnání na 2:2. Do singlu jsme poslali našeho svátečního singlistu Lukáše na ostříleného bombarďáka Mikulu. Body se po celý první set navlékali na počítadle jako na houpačce. V úvodu si vytvořil náskok Mikula, pak Lukáš srovnal a strhnul vedení na svoji stranu.  Pak zase Mikula srovnal a byl z toho další stav 9:9. Míč se několikrát překulil ze strany na stranu až Lukášuv „padající list“ zapadl přesně před lajnu. Druhý set začal Lukáš dobře a prvních pár míčů opět držel s hostujícím hráčem vyrovnané skóre. Druhou polovinu setu však nezvládl, když mu dělala největší problém změna servisu hostujícího hráče. Druhý set získali hosté 10:6. Ve třetím setu se Lukáš už se servisem dokázal vyrovnat a naopak svým servisem začal zatápět soupeři. Po několika horších příjmech hostujícího hráče dokázal Lukáš chytit a vytvořit si potřebný náskok, který už s přehledem uhájil. Nejen velice cenný skalp, ale hlavně strašně důležitý zápasový bod se překulil na naší stranu. Do první odvetné trojice jsme poslali Zdenka, Davida a Kubu. Od začátku jsme soupeři znepříjemňovali hru dobrou obranou a nutili hostující smečaře k chybám. I přes to byl v polovině setu stav vyrovnaný. Ve druhé polovině jsme k dobré obraně přidali i dobrou koncovku a set získali. Druhý set už se nám tolik nevedlo. Hlavně hostující hráč Nezval se začal prosazovat razantním útokem podél bloku, na který se nám nedařilo reagovat. Na útoku se nám už taky tolik nevedlo, a tak se šlo do třetího setu.  Třetí set plynule navázal na ten druhý, a i když kluci bojovali, úvodní bodovou ztrátu smazat nedokázali.  Druhá odvetná trojice a Tomáš, Tomáš a Lukáš. Úvod byl z naší strany katastrofa a v podstatě se nám nedařilo nic! Na útoku strašně moc chyb, v poli nám to přeskakovalo nohy a bojovnost na bodu mrazu. Hostům jsme první set prakticky darovali. Druhý set byl z naší strany lepší ve všech herních činnostech.  Hlavně v obraně jsme hostům zatápěli a dotáhli stav opět do stavu 9:9. Ranou přes blok jsme si vynutili třetí set. V rozhodující sadě jsme na hosty vlétli a i díky jejich chybě na útoku jsme si vytvořili tříbodový náskok.  Hosté sice nějaké body na počítadlo navlékli, dokonce snížili až na stav 9:8, ale poslední bodík šel za náma. Po této trojici jsme si opravdu začali myslet, že by to mohlo vyjít a začali jsme věřit v malý nohejbalový zázrak. Do první odvetné dvojky jsme poslali opět Davida s Tomášem.  Kluci dali zapomenout na nervozitu z první dvojice a s favorizovanou Vsetínskou dvojicí drželi krok. Po vyrovnaném úvodu nám hosté odskočili, když jsme jeden útok zkazili a jeden nám hosté chytili. Vzali jsme tajm a dvěma chycenými si hned vzali vedení zpět. Průběh setu nemohl dopadnout jinak než opět 9:9 a po páté dnes šli devítky za námi.  David s Tomášem se do druhého setu dostali do neskutečné eufori a naopak dvojice hostí byla průběhem evidentně zaskočena. Hlavně obrana na Tomka nám začala perfektně fungovat, a ten viditelně frustrovaný, buď vůbec nebodoval a nebo rovnou kazil. Naopak Tomáš navlíkal jeden bod za druhým za vydatné podpory Davida z druhé. Suma sumárum 10:9, 10,6 a obrovská radost na naší straně. Stále žijeme v boji o první ligu.

Trenér Modřic LUKÁŠ NOVOTNÝ: "Utkání se hrálo za chladnějšího počasí, s kterým jsme se oproti hostům dokázali lépe vyrovnat. Druhým důležitým faktorem zápasu bylo, že jsme zvládli všech pět stavů 9:9 přetavit v naši výhru. Vzhledem k absenci 3 hráčů z první šestky, jsme museli se sestavami hodně improvizovat a zapojit i naše dorostence. Do Vsetína už bychom měli být komplet a pokusíme se o další překvapení!!!"

Datum a čas: 08.10.2016 10:00
Kategorie: Historie 2016