MNK SILNICE GROUP Modřice - TJ Sokol Holice 4:3

1D-1D Brenner,Bartoš-Brož,Kalousek 0:2 (7:10,5:10)

Do první dvojky jsme nasadili nově vzniklou sestavu a ze začátku to vypadalo, že nebude úplně bez šance proti elitní dvojce hostů. Bohužel v druhé půlce setu nám odešel jak příjem tak náhra. Druhá sada už byla v plné režii Holic. 0:1 Hosté

2D-2DSvoboda,Boleloucký-Levý,Nastoupil (Hořčička) 2:1 (10:7,9:10,10:5)

V zápase druhých dvojic jsme museli opět improvizovat a nastoupili k sobě hráči, kteří jsou přeci jen zvyklí hrát oba na levé straně. V prvním setu se hosté drželi do šestek, pak vyrobili několik nevynucených chyb. Druhá sada dospěla do devítek a ty nám vůbec celý den nešly. Zkrácený set nám hosté v podstatě darovali vlastními chybami.  1:1 Domácí

1T-1T Boleloucký,Bartoš,Svoboda-Levý,Brož,Kalousek (Nastoupil) 2:0 (10:3,10:7)

V zápase prvních trojic jsme čekali nejtěžší odpor nabité hostující sestavy. Opak byl pravdou. Velké množství chyb s přispěním výborně blokujícího Svobody udělalo z prvního setu jasnou záležitost. V druhém dějství hosté opět po hrubých chybách prostřídali a hra se vyrovnala. Rozhodující byl ale rozdíl v blokování a tam měl jasně navrch Svoboda.  Domácí 2:1

1S-1S Bartoš-Brož 2:0 (10:7,10:5)

Do singlu nastoupil Bartoš a v první setu zaskočil Brože svým nástupem a rychle vedl o pět míčů. Hostující hráč vsadil na smečovaný servis, který ale s úbytkem sil často kazil. Druhý set se všeobecně očekával vyrovnanější, ale Bartoš vydržel v delších výměnách o jeden úder déle a trošku překvapivě porazil posledního vítěze poháru ČNS. 3:1 Domácí

2T-2TBoleloucký,Svoboda,Jonas(Brenner)-Kubíček,Kalousek,Brož 2:0 (10:4,10:3)

V odvetné trojici se body odvíjely od toho, kdo pochopí, že do větru se nenahrává 5 metrů vysoko. Hru určoval jen tento aspekt a po změně stran se to projevilo. V tie breku jsme byli ve vedení 9:7, jenže hosté zabojovali a za devítek šťastně zabodovali. 3:2 Domácí

1D-2DBartoš,Brenner(Jonas) – Levý,Hořčička(Nastoupil) 1:2 (10:5,5:10,9:10)

Do první sady hosté už tradičně vstoupili špatně, když za celý den vyhráli jediný první set. V následném setu nastoupili hosté jako vyměnění a po zásluze srovnali. Co se stalo ve třetí sadě si budeme asi dlouho pamatovat. Hosté trefili dvakrát síť a dvakrát out a vedli jsme 9:5!!! Pak to byla ukázka, jak se dokáže prohrát takřka vyhraný zápas. Po nevynucených chybách nakonec hosté zasadili rozhodující úder a naše dvojice zpytovala svědomí. 3:3 Domácí

2D-1DSvoboda,Boleloucký-Brož,Kalousek 2:0 (10:9,10:7)

V posledním zápase se potkaly papírově nejsilnější sestavy a na nás bylo zachránit celé utkání. První set se obě strany tahaly bod za bodem a dospělo se do devítek. Poprvé za celé utkání jsme je vyhráli a tento moment byl určující pro druhý set. Hosté jakoby už neměli síly k dalšímu obratu a my jsme si konečně mohli oddechnout. 4:3 Domácí

Komentář trenéra: "Těžko se hodnotí utkání, kde víc hrál s míčem vítr, než samotní hráči. Holice mají určitě navíc, než co předvedly a pokud zlepší mezihru, tak budou nepříjemný soupeř pro každého. Nás může těšit, že jsme vyhráli i bez Hanuse, který nám chyběl a bude chybět ještě několik utkání. Na druhou stranu je potřeba hledat vždy něco pozitivního a když nemůže hrát Hanus, tak dostávají šanci ostatní a je na nich, jakou výkonnost prokážou."

Čas utkání: 2:38 hod

Počet diváků: cca 40

Datum a čas: 23.04.2017 12:00
Napsal: Richard Laťák
Kategorie: Historie 2017