Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

MČR starších žáků 2020

Zlatý double pro modřické žákovské nohejbalisty

 

Letošní Mistrovství České republiky v nohejbale kategorie starších žáků v disciplínách dvojic a trojic pořádal ve dnech 20. a 21.5.2020 oddíl Avia Čakovice. Starší žáci tvoří věkovou kategorii 13 až 15 let.

Městský nohejbalový klub Modřice na tento šampionát dorazil již tradičně s nejpočetnější výpravou, které čítala 13 hráčů, 3 trenéry a několik rodičů, kteří si nenechali ujít zápasy svých synů na vrcholné úrovni.

V sobotu se konalo Mistrovství České republiky ve dvojicích. Během celé noci i ráno hustě pršelo, a tak následoval přesun z čakovických kurtů na haly v nedalekých Neratovicích. Tady si dovolím malou odbočku – všem „rádoby odborným kritikům“ naší nové Městské haly bych tam doporučoval udělat si exkurzi, aby mohli zjistit jaký klenot můžeme užívat v Modřicích. Do turnaje se prezentovalo celkem 28 dvojic včetně našich 6 sestav. Všechny naše týmy bez problémů postoupily ze skupin i když některé museli jít do předkola play-off. Ty z prvních míst šly rovnou do osmifinále. Z předkola postoupily všechny čtyři naše týmy, co v něm hrály. Ale již následující osmifinále vystavilo stopku čtyřem našim sestavám, když z toho dvě bohužel vypadly ve vzájemném bratrovražedném duelu. Naše dvě top sestavy A a B po osmifinále suverénně zvládly také čtvrtfinále. Do semifinále již nastoupili skutečně všichni tři hlavní favorité. Mezi ně se překvapivě vklínila dvojice mladších žáků z Českého Brodu. Ti se svoji pohyblivou a technickou hrou stali miláčky sobotního publika. V semifinále je však již celkem lehce vyřadil náš A tým. Béčko se v semifinále střetlo s velkým favoritem s družstvem Pekla nad Zdobnicí. Ve skvělém duelu je dokázali 2:1 porazit, a tak nás čekalo čistě modřické finále. Na to si již hlavní trenér Bednář mohl v klidu sednout na tribunu, protože měl splněno. Kluci si to již bez koučingu rozdali na férovku mezi sebou. A tým nakonec B tým udolal a slavil náš první titul. Třetí místo pak obsadili „pekelníci“ a „brambory těžili“ mladí broďáci.

Pořadí Mistrovství České republiky starších žáků dvojice:

1. místo MNK Modřice A (Jurka, Kolouch)

2. místo MNK Modřice B (Kubový, Dvořák, Svoboda)

3. místo Peklo nad Zdobnicí (Fries, Kotyza, Teplý)

4. místo Český Brod (Bálek, Červenka, Blažek)

 

V neděli se počasí umoudřilo a trojice se tak již mohly sehrát na čakovických antukových kurtech Na nich se prezentovalo 17 trojic kde byli také 4 naše sestavy. Všechny suverénně prošly skupinami. Tři z nich šly z prvního místa rovnou do čtvrtfinále. D sestava ve skupině prohrála jen s velkým favoritem z Pekla, a tak museli do předkola. Tato trojice byla v základu tvořena dvěma mladšími žáky Tomášem Jahodou a Františkem Dlabkou. K nim se celý den střídali Michal Buchta a Marek Sedláček. A to, co se v sobotu podařilo jejich brodským mladým kolegům se v neděli podařilo našim „mladým puškám“. Oproti fyzicky mnohem vyspělejším a nohejbalově zkušenějším protihráčům vytasili obětavost, pohyb a techniku a za potlesku všech se play-off pavoukem sunuli dál a dál. Stopku jim v semifinále vystavil až pozdější mistr - naše A sestava. V druhém semifinále bylo tentokrát již nad síly našeho B týmu mužstvo Pekla nad Zdobnicí. Ani béčko pak již v boji o bronz nemělo s naší D sestavou slitování a obsadilo bronzový stupínek. Finále mezi modřickým A týmem a družstvem Pekla nad Zdobnicí byl tak opravdovým vyvrcholením celého dvoudenního klání. K vidění byl špičkový nohejbal, který se vyspělostí a razancí dal směle srovnat s tím dospěláckým. Nás tým prohrál těšně první set. A když i v druhém setu vedlo v koncovce Peklo nestály si naše akcie příliš vysoko. Pak však trenér Bednář

kluky na „time“ uklidnil a současně se z tribun začalo ozývat hromové „Modřice do toho“. Zapojili se všichni s modřickým srdcem a kluky v infarktové koncovce doslova dotlačili k otočce a vyrovnání 1:1 na sety. Naši borci se dostali do laufu a ve zkráceném třetím setu již pekelníkům nedali vůbec šanci – i druhý dostupný titul tak byl náš.

Pořadí Mistrovství České republiky starších žáků trojice:

1. místo MNK Modřice A (Dvořák, Kubový, Svoboda)

2. místo Peklo nad Zdobnicí (Fries, Kotyza, Teplý)

3. místo MNK Modřice B (Jurka, Kolouch, Nesnídal)

4. místo MNK Modřice D (Jahoda, Dlabka, Buchta, Sedláček)

 

Obrovské nadšení všech přítomných modřických hráčů, trenérů i doprovodu tak mohlo propuknout naplno. Odrazily se v něm všechny úspěchy celého víkendu. Vždyť posuďte sami. K dispozici bylo 6 medailí a z nich MNK Modřice získal 2 x zlato, 1 x stříbro, 1 x bronz a k tomu ještě tu „bramboru“ z trojic. Dá se tak směle říci, že jsme přivezli nejenom největší kvantitu, ale současně i největší kvalitu, která v kategorii starších žáků v České republice aktuálně je. Za to patří obrovský dík nejenom hráčům a jejich trenérům, ale současně všem, kteří jim v rámci oddílu vytváří podmínky pro jejich sportovní rozvoj včetně rodičů. A samozřejmě v neposlední řadě městu Modřice i dalším sponzorům, bez jejichž podpory bychom takových úspěchů nemohli dosáhnout.

 

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice

Datum a čas: 21.06.2020 08:30
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Mládež st. žáci - MČR

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Ligový pohár

Oddíl postranní lišty

Dvojice MČR MLŽ


 

Oddíl postranní lišty

Singl MČR STŽ

Oddíl postranní lišty

Trojice MČR MLŽ

Oddíl postranní lišty

Divize dorost 2020

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< říjen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!