Městský nohejbalový klub Modřice

Městský nohejbalový klub Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

MČR starších žáků 2020

Zlatý double pro modřické žákovské nohejbalisty

 

Letošní Mistrovství České republiky v nohejbale kategorie starších žáků v disciplínách dvojic a trojic pořádal ve dnech 20. a 21.5.2020 oddíl Avia Čakovice. Starší žáci tvoří věkovou kategorii 13 až 15 let.

Městský nohejbalový klub Modřice na tento šampionát dorazil již tradičně s nejpočetnější výpravou, které čítala 13 hráčů, 3 trenéry a několik rodičů, kteří si nenechali ujít zápasy svých synů na vrcholné úrovni.

V sobotu se konalo Mistrovství České republiky ve dvojicích. Během celé noci i ráno hustě pršelo, a tak následoval přesun z čakovických kurtů na haly v nedalekých Neratovicích. Tady si dovolím malou odbočku – všem „rádoby odborným kritikům“ naší nové Městské haly bych tam doporučoval udělat si exkurzi, aby mohli zjistit jaký klenot můžeme užívat v Modřicích. Do turnaje se prezentovalo celkem 28 dvojic včetně našich 6 sestav. Všechny naše týmy bez problémů postoupily ze skupin i když některé museli jít do předkola play-off. Ty z prvních míst šly rovnou do osmifinále. Z předkola postoupily všechny čtyři naše týmy, co v něm hrály. Ale již následující osmifinále vystavilo stopku čtyřem našim sestavám, když z toho dvě bohužel vypadly ve vzájemném bratrovražedném duelu. Naše dvě top sestavy A a B po osmifinále suverénně zvládly také čtvrtfinále. Do semifinále již nastoupili skutečně všichni tři hlavní favorité. Mezi ně se překvapivě vklínila dvojice mladších žáků z Českého Brodu. Ti se svoji pohyblivou a technickou hrou stali miláčky sobotního publika. V semifinále je však již celkem lehce vyřadil náš A tým. Béčko se v semifinále střetlo s velkým favoritem s družstvem Pekla nad Zdobnicí. Ve skvělém duelu je dokázali 2:1 porazit, a tak nás čekalo čistě modřické finále. Na to si již hlavní trenér Bednář mohl v klidu sednout na tribunu, protože měl splněno. Kluci si to již bez koučingu rozdali na férovku mezi sebou. A tým nakonec B tým udolal a slavil náš první titul. Třetí místo pak obsadili „pekelníci“ a „brambory těžili“ mladí broďáci.

Pořadí Mistrovství České republiky starších žáků dvojice:

1. místo MNK Modřice A (Jurka, Kolouch)

2. místo MNK Modřice B (Kubový, Dvořák, Svoboda)

3. místo Peklo nad Zdobnicí (Fries, Kotyza, Teplý)

4. místo Český Brod (Bálek, Červenka, Blažek)

 

V neděli se počasí umoudřilo a trojice se tak již mohly sehrát na čakovických antukových kurtech Na nich se prezentovalo 17 trojic kde byli také 4 naše sestavy. Všechny suverénně prošly skupinami. Tři z nich šly z prvního místa rovnou do čtvrtfinále. D sestava ve skupině prohrála jen s velkým favoritem z Pekla, a tak museli do předkola. Tato trojice byla v základu tvořena dvěma mladšími žáky Tomášem Jahodou a Františkem Dlabkou. K nim se celý den střídali Michal Buchta a Marek Sedláček. A to, co se v sobotu podařilo jejich brodským mladým kolegům se v neděli podařilo našim „mladým puškám“. Oproti fyzicky mnohem vyspělejším a nohejbalově zkušenějším protihráčům vytasili obětavost, pohyb a techniku a za potlesku všech se play-off pavoukem sunuli dál a dál. Stopku jim v semifinále vystavil až pozdější mistr - naše A sestava. V druhém semifinále bylo tentokrát již nad síly našeho B týmu mužstvo Pekla nad Zdobnicí. Ani béčko pak již v boji o bronz nemělo s naší D sestavou slitování a obsadilo bronzový stupínek. Finále mezi modřickým A týmem a družstvem Pekla nad Zdobnicí byl tak opravdovým vyvrcholením celého dvoudenního klání. K vidění byl špičkový nohejbal, který se vyspělostí a razancí dal směle srovnat s tím dospěláckým. Nás tým prohrál těšně první set. A když i v druhém setu vedlo v koncovce Peklo nestály si naše akcie příliš vysoko. Pak však trenér Bednář

kluky na „time“ uklidnil a současně se z tribun začalo ozývat hromové „Modřice do toho“. Zapojili se všichni s modřickým srdcem a kluky v infarktové koncovce doslova dotlačili k otočce a vyrovnání 1:1 na sety. Naši borci se dostali do laufu a ve zkráceném třetím setu již pekelníkům nedali vůbec šanci – i druhý dostupný titul tak byl náš.

Pořadí Mistrovství České republiky starších žáků trojice:

1. místo MNK Modřice A (Dvořák, Kubový, Svoboda)

2. místo Peklo nad Zdobnicí (Fries, Kotyza, Teplý)

3. místo MNK Modřice B (Jurka, Kolouch, Nesnídal)

4. místo MNK Modřice D (Jahoda, Dlabka, Buchta, Sedláček)

 

Obrovské nadšení všech přítomných modřických hráčů, trenérů i doprovodu tak mohlo propuknout naplno. Odrazily se v něm všechny úspěchy celého víkendu. Vždyť posuďte sami. K dispozici bylo 6 medailí a z nich MNK Modřice získal 2 x zlato, 1 x stříbro, 1 x bronz a k tomu ještě tu „bramboru“ z trojic. Dá se tak směle říci, že jsme přivezli nejenom největší kvantitu, ale současně i největší kvalitu, která v kategorii starších žáků v České republice aktuálně je. Za to patří obrovský dík nejenom hráčům a jejich trenérům, ale současně všem, kteří jim v rámci oddílu vytváří podmínky pro jejich sportovní rozvoj včetně rodičů. A samozřejmě v neposlední řadě městu Modřice i dalším sponzorům, bez jejichž podpory bychom takových úspěchů nemohli dosáhnout.

 

Petr Jahoda

předseda

Městský nohejbalový klub Modřice

Datum a čas: 21.06.2020 08:30
Napsal: Antonín Stehlík
Kategorie: Mládež st. žáci - MČR

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Modřické kino


 

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

 ► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Ligový pohár 2020 §

! Multifunkční hala !

♦ Rezervace sportovního centra Modřice ♦

 

Oddíl postranní lišty

Co nás čeká

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červenec 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Oddíl postranní lišty

Podporují nás

         Generální sponzor:

            Hlavní sponzor:

                  Sponzoři:

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddíl postranní lišty

Anketa
Jak dál s ligovými soutěžemi?
Jsem pro podzim/jaro, extraliga jen v hale!
35% (274 hlasů)
Nechal bych soutěže tak, jak jsou!
31% (243 hlasů)
Všechno špatně, úplně jiné řešení!
34% (263 hlasů)

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Patička stránky

Buďte ONLINE!