MNK SILNICE GROUP Modřice - TJ SPARTAK MSEM Přerov 5:2

Naše šance na play off padly ještě níž už před utkáním, když onemocněl Boleloucký. Náhrada v podobě dvou starších žáků byla nakonec adekvátní.

Utkání začal kapitán Bartoš a mladičký Kolouch. Od počátku se projevovala technická vyzrálost na naší straně a minimální kazivost. Hosté se nedostali vůbec do hry a hladce prohráli oba sety. Do druhé dvojice nastoupili Brenner s Jonasem, aby složili reparát za ostudný výkon ve třetí dvojce v první lize. Bohužel Jonas svou roli vůbec nezvládl a rychle střídal. Trošku překvapivě se nám nakonec podařila vyhrát i tato dvojice, což se úplně nečekalo. Naštěstí ani druhý starší žák Jurka se nezalekl své šance a zahrál velmi odvážně a jistě. Hra trojic už tak radostná nebyla. V prvním setu se Brenner trápil na příjmu a nepomohlo ani zjednodušení hry. Potom se vývoj obrátil, vyhráli jsme druhý set a ve třetím vedli 9:8. Jenže pak přišla hrubá chyba na nahrávce a v poli. Je potřeba zdůraznit, že hosté zahráli velmi dobře. Do singlu nenastoupil Draisaitl, a tak měl Bartoš snadnější práci a nezaváhal. V odvetných trojicích přišel v podstatě naprosto stejný scénář jako v prvním souboji. Opět vedení 9:8 v tie breaku a opět chyba na nahrávce a dárek pro Přerov. Hosté snížili a hrozila dokonce prohra. Tu odvrátili v napínavém boji Bartoš s Kolouchem ve dvou vyrovnaných setech. Utkání uzavřel Jonas s Jurkou, když hosté už měli bod v kapse.

Komentář trenéra: "Splnit cíl a vyhrát za 3 body vzal za své už před utkáním při absenci Bolelouckého. Na druhou stranu mě těší výkon starších žáků, když se podíleli na vítězství ve hře dvojic. Trápení je ovšem naše hra trojic, která se stále nezlepšuje. Abychom si zachovali šanci na play off, musíme vyhrát v Holicích za 3 body, což se momentálně rovná malému zázraku. Nezbývá než bojovat až do konce."

1D-1D Baroš, Kolouch - Pokorný,Lolek    2:0   (10:4,10:5)

2D-2D Brenner, Jonas (Jurka) - Draisaitl,Pírek   2:0   (10:8,10:9)

1T-1T Brenner,Bartoš,Kolouch - Draisaitl,Lolek,Pokorný   1:2   (5:10,10:9,9:10)

1S-1S Bartoš - Pokorný   2:0   (10:2,10:5)

2T-2T Brenner,Bartoš,Jonas - Draisaitl,Lolek,Pírek (Pokorný) 1:2   (6:10,10:3,9:10)

1D-2D Bartoš,Kolouch - Draisaitl,Pírek   2:0   (10:8,10:9)

2D-1D Jonas,Jurka - Pokorný,Lolek   2:0   (10:8,10:4)

Čas utkání:2:50hod

Počet diváků: cca 20

Datum a čas: 26.05.2019 12:00
Napsal: Richard Laťák
Kategorie: Historie 2019