MNK Exmost Modřice - NK Climax Vsetín 1:6

První letošní domácí zápas BDL sk. B jsme sehráli proti Vsetínu, který je asi největší favorit celé soutěže. V čele s extraligovým Belkem byla zkušenost na straně hostů. Nicméně rozhodně jsme nechtěli dát hostům nic zadarmo.

MNK Exmost Modřice - sestava: Jan Bartoš, Quido Boleloucký, Jan Hanus (C), Tomáš Svoboda, Michal Jonas, Tomáš Brenner, Daniel Kutý

NK Climax Vsetín - sestava: T. Hyžák, J. Podzemný, T. Andris, D. Majštník, B. Belko, R. Stařičný

1D -1D Hanus, Svoboda – Majštiník, Andris

(9:10,10:5,7:10)

Rychlé vedení v úvodní sadě 4:1 bohužel nestačilo na klidnější průběh a za devítek Svoboda nezvládl proměnit útok. Ve druhé sadě začala naše dvojice chytat do té doby výborně hrajícího Andrise a celý set jasně ovládla. V rozhodujícím třetím setu se projevila nervozita a Vsetínu padlo vítězství do klína. 0:1

2D-2D Boleloucký, Bartoš – Belko, Hyžák

(10:9,8:10,8:10)

Naše ještě napůl žákovská sestava se vůbec nezalekla daleko zkušenější sestavy hostů a velmi nečekaně urvala pro sebe první set. V setu druhém nestačilo vedení 7:5 na dotažení senzace a hosté si vynutili zkrácený set. V něm už se přeci jen projevila větší zkušenost hráčů z extraligy. 0:2

1T-1T Bartoš, Svoboda, Hanus – Hyžák, Andris, Belko

(6:10,2:10)

Tato hra trojic vyzněla naprosto jednoznačně pro Vsetín, jelikož v naší sestavě nefungovalo vůbec nic a Belko si dělal na saku co chtěl. Pro náš mladý tým je to ale aji tak velká zkušenost. 0:3

1S – 1S Hanus – Belko

(10:6,10:8)

Největší šance v utkání k získání bodu byla v singlu a to se nakonec potvrdilo. Hanus hrál trpělivě a ikdyž mu docházely síly, tak bojoval o každý míč. První set vyzněl i po chybách Belka celkem jednoznačně pro naše singlové eso. V druhém setu Hanus zlomil Belka až v koncovce a potvrdil svoji 100% úspěšnost. 1:3

2T-2T Boleloucký, Svoboda, Hanus – Hyžák, Podzemný, Belko

(7:10,7:10)

Opět se nedařilo eliminovat Belka, ikdyž kluci hráli v poli na hranici svých možností. Bohužel naše mladá sestava nemá tak razantního smečaře. Navíc bez kvalitního bloku se v podstatě dá jen velmi těžko vyhrát. 1:4

1D-2D Svoboda, Hanus – Belko, Hyžák

(9:10,7:10)

Vyrovnaný průběh prvního setu dospěl do devítek. Hyžák přijmul až k saku a náš blokař nedokázal zablokovat razantní úder Belka. Druhý set měli hosté v podstatě ve své režii. 1:5

2D-1D Boleloucký, Bartoš – Andris, Maštiník

(8:10,9:10)

Hosté prokázali pevnější nervy v obou koncovkách a připsali si finální vítězství. 1:6

Komentář trenéra: Výsledek je trošku krutý pro nás, ikdyž Vsetín byl velký favorit. Předevšim ve hře dvojic byla velká šance na body, jenže Vsetín na rozdíl od nás koncovky zvládl velmi dobře a zaslouženě vyhrál. Za výkon ve dvojkách a v singlu hráče musím pochválit a doufám, že se nohejbal líbil i divákům, kterých přišlo víc, než jsme čekali, za což moc děkujeme.

Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6

Počet diváků: cca 60

Datum a čas: 02.05.2016 23:47
Napsal: Richard Laťák
Kategorie: Historie 2016