MNK Modřice dorost - TJ Sokol Zbečník dorost 4:1

Naši dorostenci se stali vítězi dorostenecké ligy pro rok 2016!

Dílo dokonáno jest...

K finále č. 2 přijel Zbečník bez nemocného Zelby a bylo jasné, že hosté musí přeskládat sestavy. My jsme byli opět kompletní a věděli jsme, že dneska musíme být především trpěliví a vítězství nás nemine. Utkání mělo výbornou diváckou kulisu.

Do první dvojice vstoupilo naše duo Boleloucký s Bartošem s přílišnou nervozitou a Kábrt tentokrát s Pohlem diktovali tempo hry. Nepomohlo ani střídání Jonase. Druhý set byl od pětek daleko odvážnější, odskočili jsme hostům o 2 body a musel rozhodnout zkrácený set. Bohužel nově vzniklá sestava hostů zahrála výborně a v utkání jsme museli dotahovat. 0:1

Ve druhé dvojici ostřílený Hanus s výborně naladěným Svobodou deklasovali v prvním setu Šimka s Polákem. Ve druhém setu při vedení o 4 míče si naše sestava trošku zahrála na nervy všech diváků, ale nakonec koncovku zvládla a utkání bylo srovnané. 1:1

Zápas prvních trojic se nám povedl nejvíc z celého utkání. Podle skóre to vypadlo, že jsme měli na síti Pavla Kopa. Útočnou hru hostů jsme výborně eliminovali a v poli jsme udělali minimum chyb. Na nahrávce exceloval Bartoš a tentokrát nedovolil Kábrtovi zahrát ani jednu bodovou patu. Na síti kraloval Hanus a ukázal, že hráč nemusí mít nutně dva metry, aby byl úspěšný ve trojce. Pokud se navíc přidal Svoboda s blokem, tak hosté neměli kudy. Oba sety měli naprosto jasný průběh a zde se projevila absence Zelby nejvíce. 2:1

V singlu to byl opět boj, jako pokaždé, když nastoupí neúnavný Hanus proti Kábrtovi. Hostující hráč vsází na výbornou obranu, trpělivě vrací každý míč a čeká na chyby soupeře. Když Hanus vedl už 5:0, tak asi všichni čekali, že už se první sada v klidu dohraje. Jenže Kábrt hraje za každého stavu a opět to prokázal. Rázem to bylo 5:5 a bylo jasné, že koncovka nebude jednoduchá. Naštěstí Hanus využil svých zkušeností, v pravou chvíli se dokázal zkoncentrovat a nepřipustil překvapení.Druhá sada měla velmi podobný průběh. Náš singlista šel rychle do vedení 3:0, aby o něj stejně rychle přišel. Kábrt začal být odvážnější na útoku a muselo se rozhodnout až za devítek. Tento stav Honza umí a nechal rozhodnout Kábrta a ten poslal míč do sítě. 3:1

Zápas druhých trojic byl opravdu jen o trpělivosti. Víc než krásných úderů byla vidět hra obran. Když se nedařilo smečařsky, tak přišla pomoc od Svobody na bloku. V koncovce za stavu 8:7 nezvládl Pohl nahrávku a hosté chybovali na útoku. Poslední míč zablokoval Svoboda a chyběl nám už jen set. Na naší sestavě už bylo znát, že je kousek od titulu a začala kupit chyby. Hosté naopak nic nevzdali a sympaticky bojovali až do konce. Dokazáli srovnat až na devítky a celý ročník ukončil nejlepší hráč Hanus v souboji na síti a přetlačil Šimka. 4:1