MNK SILNICE GROUP Modřice - TJ Sokol Zbečník 4:3

V prvním kole odvetných utkání jsme na domácí půdě přivítali celek Zbečníka a našim úkolem bylo získat 2 body, abychom mohli pomýšlet na postup do play-off.

1D - 1D (2:0 - 10:9, 10:9) Bartoš, Jonas - Šimeček, Polák

Do prvního deblu nastoupila dvojice ve složení Bartoš, Jonas proti papírově slabší dvojici hostů. Od samého začátku se Jonas trápil na příjmu ze servisu, z čehož plynuly nepřesnosti na nahrávce a útoku. Hostující duo nám svými chybami také dost pomáhalo, ale když jsme se díky nim dostali do tříbodového vedení, našimi nesmyslnými zkraty na útoku jsme je nechali opět srovnat. Oba sety měly podobný průběh, ale naše dvojice si koncovky i díky opětovným chybám soupeře pohlídala a zvítězila dvakrát v nejtěsnějším poměru. 1:0

2D - 2D (0:2 - 9:10, 9:10) Boleloucký, Brenner - Pohl, Fries

Zápas druhých dvojic byl opět vyrovnaný a rozhodnout opět musely dvakrát devítky. V prvním setu nám dělal velký problém útok dvou leváků a technická hra mladého Friese. Hru jsme tedy otočili do Pohla, což přineslo ovoce a povedlo se nám srovnat na 8:8. V tu chvíli ale přišla obrovská chyba v podání Brennera, kdy svůj příjem z obyčejného servisu poslal přesně pod blok a hosté se dostali do vedení 8:9. Ještě se nám sice povedlo srovnat na devítky, ale soupeř si koncovku pohlídal. Druhý set doprovázely chyby z obou stran a na počítadle se opět objevilo skóre 9:9. Útok hostujícího hráče měl Boleloucký sice na noze, ale přijem skončil pouze v zámezí a hosté tak srovnali skóre utkání na 1:1.

1T - 1T (2:0 - 10:3, 10:4) Bartoš, Boleloucký, Jonas (Jurka) - Fries, Pohl, Polák (Čižinský)

Abychom v utkání uspěli, museli jsme vyhrát i nějakou trojici, což není v letošní sezóně naše nejsilnější stránka. V prvním setu jsme se jen díky chybám hostů na útoku dostali do vedení 5:0. Zřejmě zraněného Pohla vystřídal Čižinský, ale ani to nepomohlo a za doprovodu četných chyb hostů jsme dokráčeli k pohodové výhře v prvním setu. Druhý set měl velice podobný průběh, a tak mohl naskočit žák Jurka do svého prvního dorosteneckého zápasu a Bartoš si mohl odpočinout před singlem. Nic se nezměnilo a i druhý set jsme jasně vyhráli. 2:1

1S - 1S (1:2 - 7:10, 10:9, 8:10) Bartoš - Pohl

V první sadě bojoval náš singlista hlavně sám se sebou. Zbytečně kazil a nevyužil chyb hostujícího hráče. Druhý set měl velice podobný průběh, když ani nemohl vstřebat taktické pokyny svého trenéra, a tak rychle prohrával 6:9. Za tohoto stavu se ale dostal ke smečovanému servisu, který nadělal hostujícímu singlistovi potíže. Ve spojení se zjednodušenou hrou se povedlo druhý set otočit a vyhrát. V tiebreaku však náš hráč opět začal hrát nesmyslně a rychle prohrával o 2 míče. Sice se mu povedlo opět srovnat na 8:8, ale hostujícímu borci pomohla páska a k další otočce už nesvolil. 2:2

2T - 2T (2:1 - 10:9, 4:10, 10:9) Bartoš, Boleloucký, Brenner (Kolouch) - Fries, Polák, Šimeček

V prvním setu jsme se opět díky chybám soupeře dostali do vysokého vedení, a tak mohl další žák Kolouch naskočit místo Bolelouckého a sbírat cenné zkušenosti. Toto vysoké vedení se nám však nepodařilo zužitkovat kvůli špatným nahrávkám Bartoše a naivní hře Brennera proti bloku. Za stavu 9:9 se vrátil do hry Boleloucký s úkolem lépe nahrát, což se povedlo a první set jsme stáhli na svou stranu. Druhá sada byla ovšem katastrofa - přehlídka neskutečných chyb z naší strany a rychlé vedení hostů 0:5. Vše začalo od špatného příjmu, pokračovalo špatnou nahrávkou a skončilo útokem do velkého autu. Kolouch tedy rychle střídal Brennera a Boleloucký se přesunul na místo hlavního smečaře. Už se nám však nepovedlo set zachránit a tak se šlo do dalšího třetího setu. V průběhu tiebreaku se do hry vrátil Brenner a nevzhlednou hrou jsme se dostali až na skóre 9:9. V tu chvíli nám však již po několikáté pomohl hostující smečař a svůj útok poslal do zámezí. 3:2

1D - 2D (0:2 - 8:10, 8:10) Bartoš, Jonas (Jurka) - Fries, Pohl

Dva body za výhru v utkání jsme si mohli zajistit již v první odvetné dvojici. Bohužel příjmy Jonase se od první dvojice vůbec nezlepšily a když už bylo nahráno, vybral si nesmyslný úder. Hostující dvojice tedy průběh setu kontrolovala. Ve druhé sadě se scénář opakoval, a tak dostal šanci Jurka a vystřídal Jonase. I on ale zbytečně vymýšlel na útoku. Ze stavu 5:9 jsme díky smečovanému servisu, který nechal soupeře daleko od sítě, ještě snížili na 8:9, ale hosté více nepřipustili a skóre v utkání srovnali na 3:3.

2D - 1D (2:0 - 10:3, 10:7) Boleloucký, Brenner (Kolouch) - Polák, Šimeček (Čižinský)

Rozhodnout o tom, kdo bude brát 2 body do tabulky, musel až poslední zápas. Naše dvojice zodpovědnou hrou v prvním setu kontrolovala průběh a dostala se do vedení 1:0. Hostům nepomohlo ani střídání Čižinského. Ve druhém setu jsme se opět dostali do vysokého vedení, takže šanci dostal Kolouch a vystřídal Brennera. Jednoduchou hrou s minimem chyb jsme i tento set dotáhli do zdárného konce a zvítězili. 4:3