Extraliga mužů - 5. kolo: MNK mobilprovás Modřice – SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary 5:5

K utkání s tradičním soupeřem jsme nastoupili kompletní. Začátek musel být kvůli dešťové přeháňce posunut o půl hodiny. Začátek nám vůbec nevyšel podle představ. V zápase prvních dvojic jsme těsně podlehli v prvním setu, celkem v pohodě jsme srovnali, ale ve třetí sadě jsme hostující dvojce nechali náskok, který jsme sice srovnali na devítky, ale poslední míč patřil hostům – 0:1. V duelu druhých dvojic jsme sice vyhráli úvodní sadu, ale v následujících dvou byli karlovarští vždy dva míče lepší – 0:2. Naše první trojka získala náš první bod v zápase, ve kterém toho hostům moc nedovolila – 1:2. V zápase druhých trojic se v rozhodující sadě došlo až na devítky, při kterých Bíbr vytloukl Kopa – 1:3. V souboji vložených dvojic nás hosté přehráli a zejména mladý Tolar v karlovarském dresu exceloval – 1:4. V prvním setu singlu udělal Hanus příliš mnoho chyb a do vedení šel hostující Hron. Od druhé sady se však náš singlista zvednul, zpřesnil hru a vydoloval náš druhý bod v utkání – 2:4. V první odvetné trojici jsme po boji těsně prohráli první set, dominovali v sadě druhé a vytvořili si náskok v rozhodujícím setu, který stvrdil za stavu 9:8 důrazným blokem Pospíšil, který zavřel Vankeho smeč – 3:4. Ve druhé odvetné trojici jsme byli od začátku až do konce ve vedení a srovnali jsme stav celého utkání – 4:4. V první odvetě dvojic jsme po nadějném začátku přestali prodávat svoje útoky a hosté tak o dva míče ovládli první set. Ve druhém setu jsme se zlepšili, srovnali jsme a když se nám v rozhodující sadě povedla za stavu 9:8 zrealizovat obrana útoku Putíka, poprvé jsme v utkání vedli – 5:4. Když jsme vyhráli první set druhé odvetné dvojice, zdálo se, že oba body nakonec zůstanou doma. Hosté se ale nevzdali, vyhráli druhou sadu a v té rozhodující je nezlomilo ani naše vedení 7:5. Utkání tak dospělo k zasloužené remíze.