Extraliga mužů - 2. kolo: SKN Žatec - MNK mobilprovás Modřice 3:6

Do města chmele jsme odcestovali v totožné sestavě jako při domácí premiéře s Benešovem. V duelu prvních dvojic jsme začali dobře, využili jsme chyb domácích a získali jsme první sadu. Ve druhém se domácí zvedli a srovnali. Ve třetím setu jsme hned na začátku nezabodovali a domácí vedli. Za stavu 7:7 jsme opět přetočili stav na svou stranu, ale nakonec jsme opět jednou zaváhali a za devítek byli na útoku domácí. Petr Vít chladnokrevným kraťasem rozhodl – 1:0. V zápase druhých dvojic jsme snadno vyhráli první set, ve druhém přišlo trochu podcenění soupeře a ten posledním možným míčem dokázal druhé dějství získat na svou stranu. V rozhodujícím setu jsme domácím nepovolili ani bod a bylo vyrovnáno – 1:1. V souboji prvních trojic jsme na začátku vedli o dva míče, ale to bylo bohužel z naší strany na dlouho vše. Domácí nás jasně přehráli a vedli. Ve druhém setu jsme prohrávali 5:7, na hřiště přišel místo Halvy Brenner, oživil naši hru a dokonce jsme o míč v koncovce vedli. Nakonec domácí za stavu 9:9 nezaváhali – 2:1. V zápase druhých trojic byla vyrovnanější pouze úvodní sada. Ve druhé jsme jasně zvítězili a před nepárovou částí byl stav nerozhodný 2:2. Ve vložené dvojici jsme na začátku nechytili některé nevýrazné útoky domácích a trestem tak byla ztráta první sady posledním možným míčem. Ve druhém setu jsme byli lepší jak v poli tak na útoku a srovnali jsme. Ve třetím setu jsme měli několikrát šanci chytit a nakonec se nám to i podařilo a s přesným útokem jsme o dva míče zvítězili – 2:3. V duelu úřadujícího seniorského a juniorského mistra světa v singlu byl lepší ten zkušenější. V prvním setu náš hráč vyrobil velkou spoustu chyb, ve druhém se sice zlepšil, ale precizní hra domácího borce slavila úspěch – 3:3. V první odvetné trojici jsme domácím povolili za oba sety pouze šest míčů a šli jsme rychle opět do vedení – 3:4. To druhá odveta trojic byla vyrovnaná od začátku až do konce. V prvním setu jsme podlehli, ale od druhého setu jsme hýřili bojovností, na útoku se začal více prosazovat Hanus a srovnali jsme. Velká bitva pokračovala i ve třetím dějství a nakonec za devítek Hanus vytloukl blok domácího Pinkra – 3:5. Za tohoto stavu šli na hřiště elitní dvojkové formace a po skvělém výkonu ta naše jasně dominovala. Utkání tak bylo po více než třech hodinách u konce.

Vít P., Kovařík, Sýs – Rosenberk, Topinka, Pospíšil 0:2 (4:10, 2:10) – 3:4
Vít O., Jůzek, Pinkr – Gulda T., Hanus, Halva (Brenner) 1:2 (10:8, 6:10, 9:10) – 3:5
Vít O., Vít P. – Rosenberk, Pospíšil 0:2 (6:10, 4:10) – 3:6

Sety v utkání: 9:13
Rozhodčí: Rypka, Sochor
Diváci: cca 70
Délka utkání: 3 hodiny 15 minut