AC Zruč-Senec - MNK SILNICE GROUP Modřice B 6:1

K zápasu 1. kola jsme odcestovali do Zruče v torzu sestavy, kdy nám chyběl Konupka, Halva, Zach, Hanus a Novotný. Sestavu tedy doplnili dorostenci Bartoš, Boleloucký a Brenner.

Do první dvojice nastoupil Gürtler se Štěpánkem. Od začátku jsme zejména na útoku přes vysokého blokaře hodně chybovali, ale ve druhém setu se naše hra zklidnila a zpřesnila, což přineslo třetí set. Ve třetím setu hráli domácí bezchybně a pohodlně vyhráli. 1:0

Do zápasu druhých dvojic nastoupila sehraná dorostenecká sestava Boleloucký, Brenner. Domácí si svou razantní hrou vytvořili několikabodový náskok, který udrželi až do konce prvního setu. Ve druhém dějství jsme se zlepšili jak v poli, tak na útoku, ale zkušenější dvojice domácích si koncovku pohlídala. 2:0

První trojice nastoupila v dorosteneckém složení Bartoš, Boleloucký a Brenner. K vidění byl vyrovnaný nohejbal s dobrou obranou na obou stranách. První set dospěl až na devítky, kde byli úspěšnější domácí. Druhý set měl podobný průběh, ale koncovku si naše trojice pohlídala a šlo se do třetího setu. V něm nám dělal problém zaháněcí servis a ze špatných příjmů pramenily chyby na útoku. Ze stavu 9:5 jsme ještě díky smečovanému servisu upravili skóre na 9:8, ale domácí smečař zápas ukončil technickým úderem. 3:0

V druhé trojici ve složení Gürtler, Spousta a Štěpánek byla od začátku poznat nesouhra a absence klasického blokaře. Svými chybami na útoku často pramenícími z horších příjmů jsme soupeři hodně pomohli a ten svým zodpovědným výkonem došel k výhře ve dvou setech. 4:0

Do třetí dvojice nastoupil Bartoš se Spoustou a svou chytrou hrou s minimem chyb vyhráli první set. Domácí ale ve druhém setu vystřídali a souhra praváka s levákem dělala naší dvojici problémy, což vedlo až k rozhodujícímu třetímu setu. V něm se šlo bod za bod, ale domácí hráč za stavu 9:9 zasmečoval pouze do zámezí a my si tak připsali první bod v utkání. 4:1

Do singlu nastoupil Bartoš. V prvním setu hodně pomáhal soupeři svými chybami a ve spojení s formou domácího hráče prohrál první set. Ve druhém setu byl výkon o něco lepší, ale domácí singlista trpělivou hrou a přesnými údery z těžkých pozic dotáhl zápas ke své výhře. 5:1

První odvetná trojice byla z naší strany plná chyb. Moc jsme si nedokázali poradit s dlouhým servisem, z čehož plynuly těžké nahrávky a chyby na útoku. Nepomohla ani změna postavení hráčů na příjmu. Hosté dohráli utkání v poklidném tempu. 6:1

Hráč JAN BARTOŠ: "Mám velice dobrý pocit z nasazení všech hráčů. Ve velice oslabené sestavě jsme předvedli bojovný výkon. Soupeř byl ale znatelně lepší a zaslouženě vyhrál."

Štolka, Stehlík – Gurtler, Štěpánek 2:1 (10:5, 7:10, 10:6) – 1:0

Knapp, Rychlý – Boleloucký, Brenner 2:0 (10:6, 10:8) – 2:0

Stehlík, Štolka, Vaňourek – Bartoš, Boleloucký, Brenner 2:1 (10:9, 8:10, 10:8) – 3:0

Knapp, Boček, Rychlý – Spousta, Štěpánek, Gurtler 2:0 (10:7, 10:7) – 4:0

Sušánka, Tomášek (Tureček) – Bartoš, Spousta 1:2 (7:10, 10:8, 9:10) – 4:1

Stehlík – Bartoš 2:0 (10:4, 10:7) – 5:1

Rychlý, Knapp, Boček – Spousta, Gurtler, Štěpánek 2:0 (10:5, 10:4) – 6:1

Datum a čas: 06.04.2019 14:00
Kategorie: Historie 2019