4.9.2021: 6. kolo Extraligy mužů: MNK mobilprovás Modřice – TJ Spartak Čelákovice 6:3

Do utkání s Čelákovicemi jsme nastoupili v netradičním čase 11:30 bez Lukáše Rosenberka a Filipa Halvy, kteří se účastnili svatby. V duelu prvních dvojic jsme po vyrovnané první sadě ve druhé dominovali – 1:0 V zápase druhých dvojic jsme v prvním setu byli od začátku v náskoku a zvítězili jsme. V setu druhém jsme hned na začátku soupeři dovolili utéct na vícebodový rozdíl a bylo srovnáno. Ve třetím setu došlo nadevítky a při nich Kolenský patou srovnal stav utkání – 1:1. V zápase prvních trojic jsme na začátku prvního setu vedli 5:2, ale pak se přestalo dařit a první set brali hosté. Ve druhém setu jsme už měli situaci pod kontrolou a i v rozhodující sadě jsme byli o něco lepší – 2:1. Zápas druhých trojic došel v prvním setu do stavu 9:9 a Kop se nemýlil. V setu druhém jsme pozměnili způsob obrany, více útoků hostí jsme dokázali pochytat a připsali jsme na naše konto třetí bod – 3:1. V souboji vložených dvojic jsme začali katastrofálně a hostující dvojka nás jednoznačně přehrála. Ve druhém setu jsme vstali z mrtvých a dokázali jsme dostat tenhle duel do rozhodující sady. V ní jsme opět chybovali a hosté snížili – 3:2. A bleskově bylo v utkání vyrovnáno, neboť Kolenský v singlu smetl po dvou jasných setech hodně chybujícího Hanuse. Stav byl 3:3 a šlo se do odvet trojic. V té první jsme jasně ovládli první set a měli náskok i ve druhém setu, ovšem situaci jsme si zkomplikovali a nechali hosty srovnat na 9:9. naštětí jsme situaci zvládli a šli jsme opět do vedení – 4:3. Ve druhé odvetě trojic byli obě sady poměrně vyrovnané, ale koncovky jsme zvládli a před odvetami dvojic jsme měli jistotu bodu – 5:3. Věděli jsme, že vítězství v tomhle utkání nás posouvá přímo do semifinále extraligy a tak jsme potřebovali jeden duel zvládnout. A povedlo se to hned v té první. V prvním setu Hanus za devítek nezaváhal, ve druhé sadě jsme si vybudovali náskok, který jsme udrželi až do konce.

Hanus, Kop – Flekač, Nesládek (Matura) 2:0 (10:8, 10:4) – 1:0
Pospíšil, Višvader – Holas, Kolenský (Spilka) 1:2 (10:8, 5:10, 9:10) – 1:1
Gulda T., Hanus, Pospíšil – Bareš, Šafr, Matura (Loffelmann) 2:1 (8:10, 10:6, 10:7) – 2:1
Topinka, Višvader, Kop – Flekač, Holas, Nesládek (Seidl) 2:0 (10:9, 10:6) – 3:1
Gulda T., Brenner (Topinka) – Šafr, Bareš 1:2 (3:10, 10:8, 6:10) – 3:2
Hanus – Kolenský 0:2 (5:10, 4:10) – 3:3
Gulda T., Hanus, Pospíšil – Holas, Flekač, Nesládek (Kolenský, Seidl) 2:0 (10:6, 10:9) – 4:3
Topinka, Višvader, Kop – Spilka, Bareš, Šafr 2:0 (10:8, 10:8) – 5:3
Hanus, Kop – Holas, Kolenský (Spilka) 2:0 (10:9, 10:7) – 6:3

Sety v utkání: 14:7
Rozhodčí: Hrůza, Spáčil
Diváci: cca 30
Délka utkání: 3 hodiny 15 minut

Datum a čas: 05.09.2021 19:41
Kategorie: A-TÝM