3. Semifinále: MNK Silnice Group Modřice - TJ Dynamo České Budějovice 4:1

1D-1D Bartoš,Svoboda-Musil,Potůček(Chvátal)   2:0 (10:3,10:6)

Zraněného Bolelouckého plně nahradil Bartoš. Ve spolupráci se Svobodou jasně ovládli oba sety.

2D-2D Jonas,Brenner-Višváder,Žikeš   0:2   (4:10,4:10)

Ani souboj druhých dvojic nepřinesl překvapení a zkušená dvojice hostů s přehledem srovnala stav utkání.

1T-1TBrenner,Svoboda,Bartoš –Višváder,Žikeš,Musil   2:1  (10:3,7:10,10:9)

V zápase prvních trojic se vlastně hrálo o vše. První sadu jsme vyhráli v exhibičním tempu a hosté byli hodně zaskočení. Věděli jsme, že taková dokonalá hra nám nemůže vydržet oba sety. První zádrhel přišel, když Višváder začal úřadovat svým smečovaným servisem. Tři špatné příjmy v řadě nás stály celý set. V rozhodující sadě se hosté dostali do vedení 5:7 a tady se lámalo celé utkání. Po oddechovém čase vzal na sebe odpovědnost Svoboda a sérií technických úderů otočil stav na 8:7. Za devítek jsme si sice neměli nejlepší příjem, ale Svoboda udržel nervy a chladnokrevně zkrátil míč na střed

1S-1S Bartoš-Žikeš   2:0 (10:3,10:6)

Do singlu trošku překvapivě nenastoupil Višvader. Bartoš je ale právě teď ve formě a trpělivou hrou nutil soupeře k těžkým příjmům a následným chybám. Po vyhraném singlu jsme měli tři zápasy na to ukončit utkání.

2T-2TJonas,Svoboda,Bartoš – Višváder,Žikeš,Potůček   2:0  (10:5,10:8)

Věděli jsme, že soupeř je pod velkým tlakem a tento zápas musí vyhrát a z toho jsme těžili. Hned ze začátku jsme si trpělivou hrou vybudovali náskok a výbornou obranou nedali hostům šanci. Druhý set byl vyrovnaný až do sedmiček, pak jsme se trhli na 9:7 a koncovka patřila nejlepšímu hráči dne Svobodovi, který úderem přes blok na lajnu ukončil utkání.

Komentář trenéra: Musím kluky pochválit za nesmírnou bojovnost a nasazení. Loni jsem poslouchal, že bez Honzy Hanuse to budeme mít těžké, ale teď tito kluci všem dokázali, že i oni mají kvalitu. Naše forma graduje a připravíme se na Český Brod, který má v kádru velmi zkušené hráče, ale utkání začíná od stavu 0:0…

Čas utkání: 1:45 hod

Počet diváků: cca 50

Datum a čas: 07.10.2018 12:00
Napsal: Richard Laťák
Kategorie: Historie 2018