MNK SILNICE GROUP Modřice - TJ Sokol Prostějov 4:3 - 1. Semifinále

1D-1D Hanus,Svoboda-Ftačník,Pospíšil 2:0 (10:5,10:4)

Naše první dvojice se tradičně pomaleji rozjížděla a soupeř držel krok do poloviny setu i s přispěním třech zkažených servisů od Hanuse. Pak Ftáčník riskoval několik úderů a set šel v poklidu za námi. Ve druhém setu už se hosté na nic nezmohli a podle předpokladů jsme šli do vedení.

2D-2DBartoš,Boleloucký(Brenner)-Příhoda,Matkulčík     0:2 (5:10,4:10)

V obou setech nám utekly začátky a proti sehrané sestavě hostů se těžko dotahuje skóre. Nepomohlo ani střídání a utkání bylo rychle srovnané.

1T-1T Bartoš,Svoboda,Hanus-Příhoda,Ftačník,Matkulčík   0:2(8:10,9:10)

Zápas prvních trojic byl velmi vyrovnaný až do koncovek setů. V prvním jsme promrhali vedení a soupeř skóre otočil. V druhém setu jsme vyrobili tři hrubé chyby v poli a za devítek Ftačník  vytloukl blok.

1S-1S Hanus - Ftačník 2:0 (10:3,10:2)

Jestli někdo čekal větší boj, tak byl zklamán. Ftačník uhrál pouhých 5 bodů a pro Hanuse nebyl soupeř.

2T-2THanus,Boleloucký,Svoboda-Pospíšil,Příhoda,Matkulčík(Ftačník)   2:0 (10:5,10:5)

Vstup se naší trojici podařil. Za stavu 5:2 se rychle na kurt dostal Ftačník za Příhodu. Na výkonu hostů se to nijak neprojevilo. V druhém setu už hráli prostějovští jen jakoby dvojici a nepouštěli mladého Pospíšila k ničemu, ale set dopadl přesně jako první.

1D-2DHanus,Svoboda – Příhoda,Matkulčík   1:2 (5:10,10:7,8:10)

Zápas top dvojic přinesl nečekané vývoje ve všech setech a především hrubě nezvládnutý třetí set. V prvním dějství Svoboda bojoval víc s příjmem než se soupeřem a hosté si překvapivě snadno došli pro první set. Ve druhém setu naše dvojice zlepšila jak příjem, tak obranu a šlo se do tie breaku. Při našem vedení 7:5 to chtělo jen proměnit svoje útoky a to se přesně nestalo. Není často vidět, že by kterákoliv první dvojice ne že neproměnila svoje útoky, ale že by si nedokázala ani nahrát! Hosté v podstatě jen počkali na naše hrubé chyby v mezihře a místo toho, abychom ukončili utkání, tak jsme se museli soustředit na poslední dvojici.

2D-1D Bartoš,Boleloucký – Ftačník,Pospíšil   2:0 (10:2,10:4)

Zápas pravdy naše dvojice zvládla bez větších problémů a především Bartoš skvělým taktickým výkonem nepustil do hry Ftačníka.

Komentář trenéra: Utkání jsme vyhráli, ale to co předvedla naše elitní dvojice ve třetím setu je neomluvitelné. Na druhou stranu jsme opět zahráli velmi týmově a na rozdíl od soupeře bylo vidět, že máme svůj cíl…Prostějov bude doma určitě nebezpečnější, ale my se nemůžeme nikoho obávat.

Čas utkání: 2:10 hod

Počet diváků: cca 40

Datum a čas: 23.09.2017 10:00
Napsal: Richard Laťák
Kategorie: Historie 2017