Městský nohejbalový klub Modřice

ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

1. Liga - F1: TJ Plazy - MNK mobilprovás Modřice "B" 5:4

Na první zápas finále jsme odcestovali v 10 lidech do dalekých Plazů. Část týmu byla indisponována nachlazením, a to zřejmě díky podzimnímu počasí. Na zápas jsme se ale velice těšili, nejen z důvodu že se jedná o finále 1. ligy, ale i kvůli zastoupení několika kamarádů v týmu hostů. Ze základní sestavy chyběl pouze Jakub Štěpánek.

První dvojice Burian, Konupka nastoupila proti elitní sestavě hostů Srba, Šimáně. První set byl bod za bod, kdy se ani jedné dvojici nepodařilo chytit soupeřův útok, a tak jsme bohužel první set prohráli nejtěsněji 10:9. Ve druhém setu se nám ovšem nepodařilo navázat na proměňování útoků z prvního setu a prohráli jsme 10:6. - 1:0. Druhá dvojice ve složení Novotný, Pavelka si po pár míčích zvykla na hru dvou leváku, avšak na zisk prvního setu to bohužel nestačilo. Ve druhém setu jsme díky zlepšené obraně v koncovce udrželi pevnější nervy a šlo se do prvního zkráceného setu tohoto zápasu. V koncovce tohoto setu nás soupeř přehrál zejména nepříjemným servisem a technickými údery. Začátek utkání se tedy nevyvíjel podle našich představ a prohráli jsme obě první dvojice. – 2:0. První trojice Pavelka, Burian, Bartoš začala skvěle. Od začátku setu si vybudovala luxusní náskok a ten udržela až do konce. Ve druhém setu jako bychom všechno zapomněli. Zkazili jsme velké množství útoků, které pramenily z horší mezihry. Ve třetím setu jsme zvládli koncovku 9:9 a získali důležitý kontaktní bod utkání. – 2:1. Druhá trojice nastoupila v sestavě Konupka, Novotný, Spousta. V prvním setu jsme prakticky pochytali všechny útoky hostí, ale bohužel se nám nedařilo bodovat. Několik míčů bylo zablokováno nebo jsme zkazili. Zvolili jsme proto střídání Brenner – Konupka. A hra se nám podařila zlepšit, zejména dravost a nasazení Brennera byla znát. Na zisk prvního setu to ale nestačilo. Do druhého setu jsme tedy nechali hrát Brennera a ten začal čarovat. Dal bod prakticky ze všeho, co mu Spousta a Novotný připravili a zbytek zablokoval. Šlo se tedy do dalšího třetího setu. V něm jsme začali skvěle a několika obětavými zákroky v poli a trpělivou hrou jsme si vybudovali luxusní náskok 9:7. Po neproměnění prvního útoku jsme si vzali time out abychom se zkoncentrovali na koncovku tohoto důležitého zápasu. Bohužel i po přerušení to nevyšlo a Zelba zablokoval Brennera. Za stavu 9:9 Brenner hrál opět do Zelbova bloku a nastal sporný míč. I když rozhodčí míč dobře neviděl rozhodl o zisku tohoto zápasu pro hosty. Byli jsme značně frustrovaní, ale muselo se jít dál. – 3:1. Do singlu nastoupil Burian proti Bartošovi. Svojí odvážnou a přesnou hrou získal bod a šanci na obrat v utkání. David hraje poslední utkání velice dobré zápasy v této disciplíně jednotlivců. – 3:2. Do odvetného souboje trojic nastoupilo celkem 5 hráčů. Postupně se vystřídali Spousta, Konupka, Brenner, Novotný a Gürtler. Soupeř nás porazil jednoznačně ve dvou setech, a to s velkým přispěním našich chyb. Tento zápas se nám vůbec nepovedl. – 4:2. Odvrátit konec utkání nastoupila trojice Burian, Pavelka, Bartoš. V koncovce prvního setu se podařilo zvládnout stav 9:9 a naděje pořád žila. Ve druhém setu se nám nedařilo vůbec nic. Ani střídání Bolelouckého a Jonase nepříznivý vývoj tohoto setu bohužel nepřineslo. Ve třetím setu jsme bravurně zvládli začátek a ten už nepustili. V tomto zápase trojic byl rozdílovým hráčem Pavelka. – 4:3. První odvetná dvojice nastoupila ve složení Novotný, Pavelka. V prvním setu se nám vůbec nedařilo na příjmu a z toho pramenila nízká efektivita na útoku. Do koncovky prvního setu jsme vystřídali Novotného za Bolelouckého a bylo vidět určité zlepšení a Quidovo odhodlání tento zápas vyhrát. Do druhého setu jsme tedy poslali dvojici Boleloucký, Pavelka. Bylo vidět, jak Bolelouckému vyhovuje místní „letiště“ a hlavně díky velkému množství chycených míčů jsme vyhráli druhý set. Při výběru posledního míče tohoto setu se smolně zranil náš kamarád Patrik Srba, což bylo velice nepříjemné. Do třetího setu musel nastoupit Mareček a nám se podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. – 4:4. Jak už u nás bývá pravidlem do posledního zápasu nastoupil Burian tentokrát s Konupkou. První set kvůli zvládnuli parádně. Těžili z dobrého příjmu, nahrávky a s přehledem bodovali. Ve druhém setu jsme asi mysleli, že už je zápas vyhraný a přestalo se nám dařit. Ani střídání Brennera bohužel nepomohlo. Ve třetím setu se nám nepodařilo najít recept v obraně na výborně hrající leváky a zápas jsme definitivně ztratili v koncovce 10:8. - 5:4.

Výsledky jednotlivých zápasů:
Burian, Konupka – Srba, Šimáně (Mareček) 0:2 (9:10, 6:10) – 0:1
Pavelka, Novotný (Boleloucký) – Zelba, Bartoš 1:2 (7:10, 10:9, 8:10) – 0:2
Pavelka, Burian, Bartoš (Boleloucký) – Šimáně, Jeník, Bartoš 2:1 (10:4, 3:10, 10:9) – 1:2
Konupka, Novotný, Spousta (Brenner) – Srba, Zelba, Mareček (Budkai) 1:2 (6:10, 10:5, 9:10) – 1:3
Burian – Bartoš 2:0 (10:8, 10:8) – 2:3
Konupka, Novotný, Spousta (Brenner, Gürtler) - Šimáně, Jeník, Bartoš 0:2 (5:10, 6:10) – 2:4
Pavelka, Burian, Bartoš (Jonas, Boleloucký) – Srba, Zelba, Mareček 2:1 (10:9, 2:10, 10:7) – 3:4
Pavelka, Novotný (Boleloucký) – Srba, Šimáně (Mareček) 2:1 (8:10, 10:8, 10:8) – 4:4
Burian, Konupka (Brenner) - Zelba, Bartoš 1:2 (10:7, 4:10, 8:10) – 4:5