1. Liga - Čtvrtfinále: MNK mobilprovás Modřice B - TJ AVIA Čakovice B 5:1

Do prvního čtvrtfinálového utkání, které pro nás bylo současně prvním utkáním po letní pauze, jsme nastoupili za krásného počasí proti týmu pražských Čakovic. Naše sestava byla oslabena o novomanžela Spoustu a dovolenkujícího Bolelouckého.

Do zápasu prvních dvojic nastoupil Novotný s Pavelkou. Naši borci dlouho hledali recept na obranu proti z druhé výborně hrajícímu Macurkovi a proti technickým úderům Kupského. Celý zápas byl tedy dost vyrovnaný, avšak třetí sada lépe vyšla hostům a ihned se tak ujali vedení v utkání 0:1. S cílem napravit nevydařený vstup do utkání nastoupil do zápasu druhých dvojic Burian s Konupkou. Kvalitní hra s minimem chyb nám zajistila zisk prvního setu, avšak koncovku druhé sady lépe zvládli hosté. Rozhodnout se opět muselo až ve třetím zkráceném setu, avšak toho se naši hráči nezalekli, navázali na kvalitní výkon z prvního setu a vyrovnali tak stav utkání na 1:1. První trojice nastoupila ve složení Bartoš, Novotný a Pavelka. V prvním setu se naše trio dlouho nemohlo dostat do zápasového rytmu, přičemž nepomohlo ani střídání Brennera. Druhá sada měla ale opačný vývoj, když naši hráči skoncovali s tvorbou nevynucených chyb a k tomu přidali skvělou obranu a kvalitní útok. Již potřetí se muselo rozhodnout ve zkráceném třetím setu, kde naši borci navázali na dobrý výkon z druhé sady a otočili tak stav utkání na 2:1. Zápas druhých trojic, do kterého nastoupila naše sestava Burian, Konupka a Štěpánek, od začátku nabízel zajímavou podívanou ve formě dlouhých výměn a pěkných obranných zákroků. První dva sety se rozhodovaly až v koncovkách a za stavu 1:1 na sety přišel na řadu třetí zkrácený set. V tom naše sestava nedovolila hostujícím ani bod a připsala další dílčí bod v utkání. 3:1 Do zápasu jednotlivců vletěl z předchozí trojice nabuzený Burian a spolu s výraznou pomocí hostujícího singlisty rychle ovládl první set. Ve druhé sadě ubylo chyb ze strany pražského hráče a rozhodnout se muselo až v koncovce, což si však domácí borec pohlídal a zvýšil celkový stav utkání na 4:1. Naše první trojice vstoupila do prvního odvetného zápasu trojic skvěle a první set rychle získala na svou stranu. Do druhého setu nastoupil Gürtler místo Novotného a jak už to tak bývá, čím jednodušší je první set, tím těžší je set druhý. Naše sestava částečně ztratila koncentraci a s vidinou konce utkání začala více chybovat. Toho hostující využili a rozhodnout musel již pátý tie-break v utkání. Naši hráči se však naštěstí vrátili ke kvalitnímu výkonu z první sady a celé utkání úspěšně zakončili. 5:1

1D (Novotný, Pavelka) – 1D (Macurek, Kupský): 8:10, 10:8, 8:10 (1:2) – 0:1
2D (Burian, Konupka) – 2D (Sadílek, Schneider): 10:7, 9:10, 10:6 (2:1) – 1:1
1T (Bartoš, Novotný, Pavelka / Brenner) – 1T (Strejček, Macurek, Kopáček): 5:10, 10:5, 10:8 (2:1) – 2:1
2T (Burian, Konupka, Štěpánek) – 2T (Kupský, Schneider, Vacek / Sadílek): 9:10, 10:8, 10:5 (2:1) – 3:1
1S (Burian) – 1S (Schneider): 10:3, 10:7 (2:0) – 4:1
1T (Bartoš, Novotný, Pavelka / Gürtler) – 2T (Kupský, Schneider, Vacek): 10:3, 9:10, 10:8 (2:1) – 5:1

Datum a čas: 14.09.2021 20:30
Kategorie: B-TÝM