1. čtvrtfinále divize dorost: AC Zruč - Senec 2004 vs MNK Mobilprovás Modřice 0:4

Play off nám začalo na půdě vítěze západní skupiny. Přijeli jsme ještě bez Dana Bílého, ale jinak v nejlepším složení. Počasí se umoudřilo a hrálo se venku v krásném areálu.

Do utkání lépe vstoupila naše ryze žákovská sestava a lepší mezihrou ukořistila první set. Domácí působili zakřiknutě a stačilo nespěchat na výsledek. Bohužel úvod druhého setu naší dvojici nevyšel a zbytečnými chybami pustila domácí do vedení 4:2. Po následném tajmu přišlo razantní zlepšení a otočka na 4:5. Soupeř začal kupit chyby na příjmu a nepomohlo ani střídání. První výhra v utkání šla trošku překvapivě snadno za námi.

Do druhého zápasu jsme nasadili elitní a dnes už i sehranou dvojici. Svoji kvalitu opět prokázala a oba sety zvládla bez většího zaváhání.

Souboj prvních trojic už mohl hodně napovědět o výsledku celého utkání. První set se domácím hrubě nepovedl, když za stavu 0:9 musel Boleloucký zkazit servis. Nám vycházelo všechno a soupeři naopak vůbec nic. Druhý set proběhl jak to tak bývá úplně jinak. Naše sestava začala vlažněji, nedařila se mezihra a domácím pomohl i urostlý blokař. Od půlky setu se vývoj začal obracet a rozdíl tří bodů už soupeř nedohnal.

Zápas jednotlivců nabídl slušný výkon na obou stranách a celé utkání vygradovalo ve třetím setu. Vedení 6:9 v singlu nic neznamená a Kolouch ze sebe musel vydat všechny síly při poslední výměně. Tu zakončil hodně utaženou patou a předvedl svůj letošní nejlepší výkon.

Komentář trenéra: Do Zruče jsme nepřijeli jako favorité, i když výsledek vypadá jinak. Klíčem k výhře byla dobře odehraná první dvojice, kdy jsme domácím sebrali vítr z plachet. Na druhou stranu si myslím, že domácí dokáží zahrát o dost lépe a nás bude čekat ještě hodně práce. Nezbývá, než jít do dalšího utkání s pokorou a zdravým sebevědomím.

1D - 1D Suchý,Rott(Ausberger) - Kolouch,Jurka   0:2 (6:10,7:10)

2D - 2D Hynek,Šůcha(Skudrna) - Boleloucký,Brenner   0:2 (8:10,3:10)

1T - 1T Šůcha,Rott,Ausberger - Svoboda,Boleloucký,Brenner   0:2 (1:10,8:10)

1S - 1S Hynek - Kolouch   1:2 (4:10,10:5,9:10)

Čas utkání: 1:15hod

Počet diváků: cca 30

Datum a čas: 06.09.2020 12:00
Napsal: Richard Laťák