Městský nohejbalový klub Modřice

MNK SILNICE GROUP Modřice

  ZOBRAZIT MENU

Obsah stránky

Městský nohejbalový klub

SILNICE GROUP Modřice

Vítězové PMEZ v nohejbalu ročníků 2004 a 2012,
vítězové UNIF Světového poháru klubových týmů 2014...
Mistři České republiky:
Jednotlivci:1995, 1997, 1998, 2001, 2003, 2008,
Dvojice:2003, 2004, 2005, 2007, 2009, 2015, 2018
Trojice: 1999, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019
Jedenáctinásobní vítězové extraligy:
2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015.

Dvanáctý člen (první sportovní tým) Království Komety.

***

Čtvrtfinále extraligy SK Šacung Benešov - MNK SILNICE GROUP Modřice můžete sledovat

ZDE

***

Novinky:

Velké ocenění pro modřický nohejbal.

Výstava Branky, body, Brno probíhá na Špilberku až do konce roku 2019. Jsou tam vystaveny a prezentovány největší úspěchy brněnského sportu, jako je všech třináct zlatých medailí Komety, mistrovský pohár Zbrojovky z roku 1978 apod. "Mě moji dobří kamarádi nakontaktovali na pana Radomila Dojivu a jeho ženu MuDr. Danu Stračárovou a ti nás tam dokázali dostat, což je pro nás a nohejbal velká pocta a propagace zároveň. Zapůjčil jsem jim všech jedenáct zlatých medailí z extraligy, mistrovský pohár, medaile z posledního MS v Rumunsku a ostatní medaile, které mám z dalších mezinárodních akcí jako trenér," neskrývá radost současný trenér národního týmu České republiky a současně také trenér extraligového týmu MNK SILNICE GROUP Modřice PETR GULDA.

***

Vážení přátelé modřického nohejbalu.

 

      Určitě jste už zaznamenali, že v kádru našeho týmu došlo ke změně, respektive k doplnění. V letním přestupním termínu k nám přestoupil mnohonásobný reprezentant a špičkový hráč i několikanásobný mistr České republiky Jiří Doubrava.

Většině z vás nemusíme tuto ikonickou postavu českého i světového nohejbalu představovat, ale přesto, pro ty, kteří nemají úplný přehled, zde můžeme zopakovat některé z jeho úspěchů.

Do širšího kádru reprezentace nakoukl už v roce 2006 a patří do něj prakticky až do současnosti. Jeho jméno i dnes trenér Gulda nepouští ze zřetele, když tvoří reprezentační výběry pro vrcholné mezinárodní soutěže. Jiří Doubrava je komplexní hráč a dokáže hrát na špičkové úrovni prakticky všechny disciplíny. V Singlu dokáže trápit i specialisty a několikrát se umístil na medailových pozicích, je mistrem České republiky ve dvojicích i ve trojicích. Všichni asi máme na paměti rozhodující utkání o vítěze extraligy v roce 2010, kdy právě on byl strůjcem zatím jediného titulu Šacungu v soutěži družstev když doslova přejel naší nabitou sestavu.

Cesty Modřic a Jiřího Doubravy se ale nikdy neprotnuly, až letos. Jirka ve své nohejbalové historii vystřídal několik klubů, od začátků v kategorii dospělých v Chocni, přes tehdy extraligového nováčka Výškov, poté prvoligový Přerov, až zakotvil na mnoho určitě krásných let v Šacungu, kde sklízel hodně klubových i individuálních úspěchů. Na samotnou špičku extraligového pelotonu vystoupil v roce 2010, kdy byl odměněn za celoroční výkony zvolením Nohejbalistou roku. V poslední době se však Šacungu ani Jirkovi příliš nedařilo a tak proběhlo jednání za přítomnosti vedení MNK Modřice. Výsledkem byl pro někoho určitě překvapující přestup roku. Doubrava si může zahrát o titul a v Modřicích si prodloužit svou bohatou nohejbalovou kariéru. Pro Modřice to bude zase určitý impuls k cestě na samotný vrchol.

Jirko, jak vůbec došlo k jednání o přestupu?

Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl, že letošní sezóna je pro mě tou poslední, chci se na závěr kariéry rozloučit v bojích o titul. V minulosti jsem již několikrát s vedením MNK Modřice diskutoval možnost vzájemné spolupráce, ale vždy se z různých důvodů, ať už pracovních či klubových, jednalo pouze o teoretickou rovinu. S oběma Petry ve vedení klubu se roky známe a o to bylo jednání o přestupu jednodušší. Jsem rád, že i Šacung s přestupem souhlasil a moji spoluhráči našli pro tento krok pochopení.

Co ty osobně od přestupu očekáváš?

Velkou motivací k přestupu byla vidina bojů o titul v extralize. S většinou kluků se znám s reprezentačních akcí a těším se, že si spolu zahrajeme i na klubové úrovni. Doufám, že mým příchodem se vhodně doplní druhá polovina sestavy a tím budou Modřice ještě silnější.

Jedná se o jednorázovou akci nebo počítáš s dlouhodobějším působením na jihu Moravy?

Jižní Moravu jsem si oblíbil díky manželce, která pochází z Dolních Bojanovic, nicméně v současnosti žijeme v Praze. Navíc, jak jsem zmiňoval, jedná se o mou poslední nohejbalovou sezónu v roli aktivního hráče, tudíž akce je to jednorázová.

Pokud jste dohodli jen roční přestup, nezviklá tě třeba rapidní zlepšení podmínek v Modřicích, kdy se počítá s dostavbou multifunkční haly a celého areálu?

Jsem rád, že se v Modřicích nohejbalu daří a to nejen po stránce herní, ale i funkcionářské a společenské. Určitě do nového nohejbalového svatostánku zavítám, ale to už pouze v roli diváka. Držím palce, aby vše šlo podle plánu a podařilo se díky zlepšenému zázemí přivést a vychovat spoustu nových nohejbalistů.

Ani, v případě mistrovského titulu, by tě nelákalo zahrát si v Modřicích PMEZ?

Musím se přiznat, že tak dalece jsem přestup nepromýšlel. Udělám maximum pro to, aby se extraligový titul vrátil do Modřic a PMEZ nechme prozatím stranou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Sleduj!

kalendář jmen

► Aktuality  na stránkách ČNS ◄

§ Rozlosování ligových soutěží 2019 §

 

 

Oddíl postranní lišty

Nadcházející události

  Oddíl postranní lišty

  Kalendář akcí
  << září 2019 >>
  PoÚtStČtSoNe
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30      

  Oddíl postranní lišty

  Podporují nás

           Generální sponzor:

              Hlavní sponzor:

                    Sponzoři:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Oddíl postranní lišty

  Anketa
  Líbí se vám oficiální stránky MNK Modřice?
  Ano, jsou dobře udržované a aktualizované.
  40% (418 hlasů)
  Nevím. Občas na ně kouknu.
  29% (304 hlasů)
  Ne, neplní svůj účel.
  31% (331 hlasů)

  Oddíl postranní lišty

  Vyhledávání

  Patička stránky

  Buďte ONLINE!